Son Dakika

"KARARLI VE DİK DURUŞ"

AK Parti Yozgat İl Başkanı Celal Köse, AK Parti Genel Merkez 6

Bu haber 441 kez okundu.
Yazı Boyutu

AK Parti Yozgat İl Başkanı Celal Köse, AK Parti Genel Merkez 6. Olağan Kongresi’ne yaklaşık 2 bin kişinin katılacağını belirterek, büyük buluşmaya damga vurmak istediklerini söyledi. 

KURULUŞ YIL 

DÖNÜMÜ 

AK Parti Yozgat İl Başkanı Celal Köse, AK Parti 6. Olağan Büyük Kongresine ilişkin açıklamalarda bulundu. 

Köse, “Aziz milletimizin kutlu yürüyüşünü engellemek için yapılan girişimler boşa çıkacaktır. Büyük ve Güçlü Türkiye çocuklarımıza borcumuzdur” dedi. 

Başkan Köse, “Adalet ve Kalkınma Partisi 6. Olağan Büyük Kongresini 18 Ağustos Cumartesi günü Ankara Kapalı Spor Salon’unda gerçekleştireceğiz. 16 Nisan 2017 Halk Oylaması sonrası milletimizin onayını, 24 Haziran seçimleri ile teyidini alan ve böylece hayata geçen Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemiyle birlikte Türkiye’de yeni bir dönem başlamıştır. Liderimiz, Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, kurucusu olduğu, ‘yuvam, sevdam, aşkım’ dediği partisine geri dönmüştür.6. Olağan Büyük Kongre ile partimiz, içinde bulunduğumuz bu yeni sürece uyum aşamasını tamamlayacaktır. AK Parti, Türkiye’ye hizmet etmeye ahdetmiş bir parti olmanın getirdiği sorumluluk bilinciyle, bir demokrasi şöleni içerisinde kongresini yapacaktır” dedi. 

HİZMET YARIŞI 

Köse, 16 yıldır girdiği tüm seçimleri kazanan AK Parti ilerlemeyi, yenilenmeyle teminat altına aldığını ifade etti. 

Köse, “Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan öncülüğündeki bu kutlu davanın neferleri olarak bizler siyaseti bir bayrak yarışı olarak görüyoruz. Bizler siyaseti makam ve statü değil, görev ve sorumluluk olarak addediyoruz. Görev ve sorumluluklarımızdaki değişim bizim için her bayrağı aldığı noktadan hep daha ileriye taşıyan kadrolarımız, bugünden sonra da bu hizmet yarışında hep daha iyisi için çalışmaya devam edecektir” şeklinde konuştu. 

KARARLI VE DİK 

DURUŞ 

Başkan Köse açıklamasının son bölümünde, “Bizler, 18 Ağustos Cumartesi günü bütün teşkilatlarımızla birlikte Ankara Kapalı Spor Salon’unda olacağız. Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte yorulmadan, bir an dahi duraksamadan büyük bir azim ve kararlılıkla yolumuza devam edeceğiz. İstikbalimiz olan çocuklarımıza ve gençlerimize verdiğimiz sözü tutarak, Türkiye’yi lider ülke yapma hedefimize, kararlılıkla yürüyeceğiz. Aziz milletimizin kutlu yürüyüşünü engellemek için yapılan tüm girişimler, adı her ne olursa olsun, hangi mecrada yapılırsa yapılsın. Milletimizin kararlı ve dik duruşu, AK Parti kadrolarının azmi ve gayreti ile boşa çıkacaktır. Büyük ve Güçlü Türkiye çocuklarımıza borcumuzdur. Kongremizin tüm AK Parti ailesine ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyoruz.”


Bu haber 16 Ağustos 2018 Perşembe tarihinde eklenmiştir.