Son Dakika

ÇOCUK GÜLERSE DÜNYA GÜLER

Yozgat’ın ilçe, belde ve köylerinde yaşayan çocukların sinemayla tanışması için Yozgat Valiliği tarafından geçtiğimiz yıl başlatılan ve bu yılda devam eden proje ile yaklaşık 11 bin 500 kişi köy sineması ile tanıştı

Bu haber 425 kez okundu.
Yazı Boyutu

Yozgat’ın ilçe, belde ve köylerinde yaşayan çocukların sinemayla tanışması için Yozgat Valiliği tarafından geçtiğimiz yıl başlatılan ve bu yılda devam eden proje ile yaklaşık 11 bin 500 kişi köy sineması ile tanıştı.

Sinema izlemeye gelen çocuk ve ailelerine temsili olarak sinema bileti verilirken, farklı bir ambiyans oluşturmak için ise patlamış mısır ve meyve suyu dağıtıldı.

ÇOCUK GÜLERSE DÜNYA GÜLER

Projenin amacına ulaştığını belirten Vali Kemal Yurtnaç, “Geçtiğimiz yıl valiliğimiz organizesinde başlattığımız köy sineması projesi bu yılda devam etti. 

İlçe, belde ve köylerde yaşayan çocuklarımızı sinema ile buluşturmak istedik. 

Herkesin evinde televizyon var, herkes sinemaya da gidebilir. Ama köylerde sinemaya gitme oranı oldukça düşük. Biz özellikle köylerimizde yaşayan çocuklarımızı düşünerek bu projeyi başlattık. Çocuk gülerse dünya güler. Bizde çocuklarımızı güldürmek, eğlendirmek, eğlenirken düşündürmek için yola çıktık” dedi.

KÖY SİNEMASI 11 BİN 500 KİŞİYE ULAŞTI

Yeni yetişen gençleri kültür ve sanatla zenginleştirip hayattan tat almalarını sağlamak istediklerini ifade eden Vali Yurtnaç, “Bu bir sosyal sorumluluk projesidir. Yozgat Valiliği olarak küçük paralar harcayıp sıra dışı bir şeyler yaptık. Bir araç aldık ve bu araca iki yönlü ekran taktırdık. Yozgat genelinde 13 noktaya aracımız giderek o bölgede yaşayan çocukları sinema ile buluşturdu. 

Bu 13 merkezde 11 bin 500 civarında bir kişiye ulaştık. Bu da yaptığımız işin amacına ulaştığını gösteriyor. Gençlerimizin ve çocuklarımızın kültürel hayatına dokunduğumuzu düşünüyorum” diye konuştu.Vali Yurtnaç, projenin zaman zaman devam edeceğini sözlerine ekledi.

Sinema izlemeye gelen çocuklar ise, ilk defa sinema izlemenin keyfini patlamış mısır yiyip meyve suyu içerek çıkarırken kendilerine bu imkanı tanıdığı için Vali Kemal Yurtnaç’a teşekkür ettiler.

PROJE 

GÖNÜLLÜLERİNE 

TEŞEKKÜR

Köy sineması projesi kapsamında gönüllü olarak ilçe, belde ve köylere 

giden ekibi makamında misafir eden Vali Yurtnaç, bu tür sosyal sorumluluk projesinin içinde yer aldıkları için kendilerine teşekkür etti. 


Bu haber 16 Ağustos 2018 Perşembe tarihinde eklenmiştir.