Son Dakika

GENÇLER DAHA MUTLU

Yozgat Belediyesinin ‘SODES’le Gençler Daha Mutlu’ projesi kapsamında gençler Samsun’u gezdi

Bu haber 328 kez okundu.
Yazı Boyutu

Yozgat Belediyesinin ‘SODES’le Gençler Daha Mutlu’ projesi kapsamında gençler Samsun’u gezdi. Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında hazırlanan proje kapsamında erkek ve kızlardan oluşan 156 kişilik 2 grup Cumartesi ve Pazar günü Samsun’da tarihi alanları gezdi. 

Sabah erken saatte Yozgat Belediye Başkanı Dr.Kazım Arslan, Başkan Yardımcısı Ahmet Akgün ile birlikte Sarıhacılı Yöresel Ürünler Satış ve Kahvaltı Salonu’nda kahvaltı yapan gençler Samsun’a hareket etti. 

Yozgat Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Akgün’ün eşlik ettiği Samsun gezisinin cumartesi günü gerçekleştirilen programına 86 kız öğrenci katıldı. 

Yozgat ve Sorgun’dan gelen Kur’an Kursu öğrencileri Atakum Sahili’nde denizin ve doğanın keyfini yaşadılar. İlk kez denizi gören kız öğrencilerinde yer aldığı grup bol bol hatıra fotoğrafı çekindi. 

Öğrenciler daha sonra Samsun’un tarihi yerlerinden olan Amisos tepesine çıktı.

Tarihi mekanı yakından tanıma fırsatı bulan kız öğrenciler daha sonra Bandırma Vapuru Müzesi’ni gezdi. Yozgat ve Sorgun’da bulunan Kur’an Kursu’ndaki erkek öğrenciler ise pazar günü Samsun’a hareket ettiler. 

Proje kaynaşmanın yanı sıra, sosyal aktiviteleri de ortaya çıkardı. Sarıhacılı Yöresel Ürünler Satış ve Kahvaltı Salonu’nda kahvaltının ardından Samsun’daki tarihi alanlarına gezi düzenlendi. 

Proje kapsamında geziye katılan gençler günün sonunda Yozgat Belediye Başkanı Dr.Kazım Arslan ve Başkan Yardımcısı Ahmet Akgün’e teşekkür ettiler.


Bu haber 15 Ağustos 2018 Çarşamba tarihinde eklenmiştir.