Son Dakika

VEKALET OKTAY’DA

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi resmen başladı

Bu haber 429 kez okundu.
Yazı Boyutu

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi resmen başladı. 

Yeni Bakanlar Kurulu’nda yer alan bakanlar ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı Meclis’te yemin etti. 

Yozgat, devlet yönetiminde farkını bir kez daha gösterdi. Eski Başbakanlık Müsteşarı Fuat Oktay Cumhurbaşkanı yardımcısı olarak yeni sistemde görev aldı. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yozgat’a olan sevgi ve vefasını bir kez daha gösterdi. AK Parti iktidarları döneminde Yozgatlı siyasetçi ve bürokratları üst düzeyde değerlendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni sistemin ilk başkan yardımcısını da Yozgatlı bürokrattan seçti. Hemşehrimiz Fuat Oktay Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ilk kabinesinde Cumhurbaşkanı yardımcısı oldu. 

VEKALET OKTAY’DA 

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Azerbaycan ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) ziyaretleri dolayısıyla Cumhurbaşkanlığına Cumhurbaş- kanı Yardımcısı Fuat Oktay vekalet edecek.

Cumhurbaşkanlığına, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın vekalet etmesine dair tezkere, Resmi Gazete’de yayımlandı. 

Tezkereye göre, Erdoğan’ın Azerbaycan ve KKTC’ye ziyarette bulunacağından dönüşüne kadar Cumhurbaşkanlığına Anayasa’nın 106. maddesi uyarınca Cumhurbaş- kanı Yardımcısı Oktay vekalet edecek.

‘AZİMLE GÖREVİMİ 

YAPACAĞIM’ 

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Erdoğan’a teşekkürünü, “Devlet ve millet için bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da azim ve gayretle görev yapacağım” sözleriyle dile getirdi. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, devlet ve millet için bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da azim ve gayretle görev yapacağını belirtti. 

TWİTTER’DAN PAYLAŞIM YAPTI 

Oktay, Erdoğan tarafından Cumhurbaşkanı Yardımcılığı görevine getirilmesine ilişkin sosyal paylaşım sitesi Twitter’dan açıklamalarda bulundu. 

“CUMHURBAŞKANIMIZA TEŞEKKÜR EDERİM” 

Fuat Oktay, “Devletimiz ve milletimiz için bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrasında da görev yapma fırsatı veren Sayın Cumhurbaşkanımıza teveccühleri için şükranlarımı arz ederim. 

Daha fazla azim ve gayretle göreve devam edeceğimi belirtmek isterim. Allah yar ve yardımcımız olsun.” değerlendirmesinde bulundu.


Bu haber 11 Temmuz 2018 Çarşamba tarihinde eklenmiştir.