Son Dakika

‘ERDOĞAN MESAJI VERMİŞTİ’

24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve 27

Bu haber 476 kez okundu.
Yazı Boyutu

24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği genel seçimlerinin ardından, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın teşkilatlara yönelik açıklamaları yeni bir değişim süreci olarak değerlendirilmeye başlandı. 

Yozgat’ta 24 Haziran’da oy kaybına uğrayan ve 2 milletvekilliğini kaybeden AK Parti’de geniş kapsamlı bir çalışma yapıldığı öğrenildi. 

Genel merkez tarafından görevlendirilen ekibin yaptığı araştırmalar rapor haline getirilerek sunulmasının ardından atılacak adımlarda merakla bekleniyor. Yozgat’ta oy kaybına uğrayan seçim bölgelerinde teşkilatlara yönelik bir yenilik uygulanacağı ifade edilirken, kulisler en az 7 teşkilatın değişeceği konuşulmaya başlandı. AK Parti’de değişim sürecinin 18 Ağustos’ta yapılacak büyük kongrenin ardından başlatılacağı ifade ediliyor. 24 Haziran’da alınan sonucun yerel seçimlere yansımasını önlemek adına atılacak adımların hızlandırılması bekleniyor. AK Parti’de başlatılacak değişim ve yenilik çalışmalarının Eylül ayına kadar tamamlanıp, yerel seçimlere güçlü teşkilatlarla girilmesi hedefleniyor. 

TEŞKİLATLAR 

KADAR BELEDİYELER DE GÖZ ALTINDA 

AK Parti’de 24 Haziran seçimleri masaya yatırılırken, yerel yönetimlerin etkileri de değerlendirilmeye alındı. 

Yozgat’ta oy kaybının belediye çalışmaları ile de alakalı olduğu vurgulanırken, temel sorunların giderilmesi için de gerekli düzenlemeler yapılacak. 

Vatandaşların bu yöndeki tepkileri dikkate alınarak hem teşkilatlar hem de yerel yönetimler üzerinde çalışmalar gerçekleştirilecek. 

ERDOĞAN MESAJI VERMİŞTİ 

AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda konuşan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, yeni döneme ilişkin önemli mesajlar vermişti.

 Erdoğan, “2019 Mart’ına kadar belediyeciliğin adını ‘gönül belediyeciliği seferberliği’ olarak koyuyorum” dedi. 

“Teşkilatların belediye başkanlarının yanında olması önemli” diyen Erdoğan, AK Parti’nin Mart 2019’dan çok başarılı çıkması gerektiğini ifade ederek, “Önümüzde nasıl olsa çok daha fazla zaman var, gibi bir lüksümüz yok. Şimdiden ‘Bismillah’ deyip yaz mevsimini de gayretli bir şekilde geçirmemiz gerekiyor” diye konuştu. 

Parti teşkilatlarına uyarılarda bulunan Erdoğan, “Seçim sonuçlarını kişisel kariyeriyle irtibatlandırarak eğip büken herkes her şeyden önce milletimize yanlış yapar.

 Millete yanlış yapan hiçkimsenin de AK Parti’de yeri olamaz. Seçimlerden sonra bana gelen raporlara baktığımızda bazı eleştiriler var çok önemli. Vatandaş tevazu arıyor. 

Belediye başkanı benim dükkanıma gelip bir çayımı içmedikten sonra bu belediye başkanını ne yapayım, diyor. Yani seçimden seçime mi belediye başkanı, milletvekili beni ziyaret edecek diyor. AK Parti’nin müktesebatında bu olamaz.

Bizi yücelten tevazumuz olmuştur. Eğer biz bu tevazuyu kaybettiysek işte bu açık net puan kaybına da neden olmuştur. 24 Haziran’ın fotoğrafını çok iyi çekmemiz lazım. 

Gönüllere girmiyor da vatandaşa eğer tepeden bakıyorsak, bir gurur abidesi olarak bakıyorsak, kusura bakmayın, bu millet şamar oğlanı değil. Bir oy verir, iki oy verir ondan sonra kenara koyar” dedi.


Bu haber 10 Temmuz 2018 Salı tarihinde eklenmiştir.