Son Dakika

Belediye borçlarında taksitlendirme fırsatı

Yozgat Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Akgün, yürürlüğe giren 7143 sayılı vergi ve diğer bazı alacakların yeniden yapılandırılmasına ilişkin kanun hakkında bilgiler verdi

Bu haber 368 kez okundu.
Yazı Boyutu

Yozgat Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Akgün, yürürlüğe giren 7143 sayılı vergi ve diğer bazı alacakların yeniden yapılandırılmasına ilişkin kanun hakkında bilgiler verdi. 

Akgün, yapılandırma fırsatı ile vatandaşların Yozgat Belediyesi’ne olan birikmiş borçlarının ödenmesi noktasında büyük kolaylıklar getirildiğini ve taksitlendirme imkanı sağlandığını aktardı. 

Akgün, 18 Mayıs Pazartesi günü yürürlüğe giren “7143 Sayılı vergi ve diğer bazı alacakların yeniden yapılandırılmasına ilişkin kanun” kapsamında, “Yozgat Belediyesi’ne olan birikmiş borçlarını kolaylıkla ödenebilecek. Başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlarımız başvurularını 31 Temmuz Salı gününe kadar şahsen veya posta aracılığıyla yapabilecekleri gibi belediyemizin resmi sitesi üzerinden de gerçekleştirebilecekler” dedi. 

Belediye Başkan Yardımccısı Akgün yapılandırma hakkında yaptığı açıklamada, “Resmi Gazetede yürürlüğe giren 7143 Sayılı vergi ve diğer bazı alacakların yeniden yapılandırılmasına ilişkin kanun ile vatandaşlarımızın Yozgat Belediyesine olan borç ödemelerine taksitlendirme imkanı sunulmuştur.  Bu yapılandırma kanununun, önceki yapılandırmalardan en önemli farkı, daha evvel yapılandırma kapsamına alınmayan kira ödemeleri ile gelir tarifesinde belirtilen ücretlerin de kanun kapsamına alınarak vatandaşa daha kapsamlı yapılandırma imkânı sunması. Gelir tarifesindeki tüm kalemler yapılandırma kapsamına girmekte. Yine vatandaşlarımızın Belediyemize olan kira borçları da bu kanun kapsamında taksitlendirilecek.   Kanun, Yozgat Belediyesine olan idari para cezalarının haricindeki tüm borçları kapsıyor. Bu kapsamda taksitlendirmeye giren borçlar; vadesi 31/03/2018 tarihinden önce olan İlan-Reklam Vergisi, Haberleşme Vergisi, Yangın Sigorta Vergisi, Ecrimisiller, Harçlar,  Gelir tarifesindeki tüm ücretler, kira ödemeleri, katı atık ücretleri. Belediye’ye olan borçlarını sorgulamak isteyen vatandaşlarımız www. yozgat.bel.tr adresinden geçmiş borç bilgilerine ulaşabilecek” diye konuştu.


Bu haber 10 Temmuz 2018 Salı tarihinde eklenmiştir.