Son Dakika

Gurbette Yozgat Rüzgarı

Almanya Yozgatlılar Platformu yönetimini belirledi

Bu haber 343 kez okundu.
Yazı Boyutu

Almanya Yozgatlılar Platformu yönetimini belirledi. 

Kısa adı AYP olan Almanya Yozgatlılar Platformu, Aichwald’da düzenlenen Birinci Genel İstişare toplantısında yönetim kurulunu belirledi. Yozgat’ın ilçe ve köylerini temsilen Almanya’da faaliyet gösteren çeşitli derneklerin temsilcilerinin yer aldığı toplantıda yapılanmanın organizasyon şeması, amaçları ve projeleri istişare edilerek fikir alışverişinde bulunuldu. 

Samimi bir ortamda gerçekleşen toplantıya Avrupa Yozgatlılar Federasyonu Başkanı Veysel Filiz, Başkan Yardımcısı Sıddık Bolat ve Fransa Yozgatlılar Birliği Başkanı Hüseyin Çalışkan da iştirak etti. 

AYF Genel Başkanı Veysel Filiz, yaptığı kısa değerlendirmede Avrupa’da yaşayan Yozgatlıların sayısal ağırlığını bir lobi potansiyeli olarak değerlendirmeyi amaçladıklarını, bu iletişim ağının hem Ata topraklarına bağlılığı güçlendirmeyi ve böylece gelecek nesillerin kimlik erozyonunu engellemeyi amaçladığını, hem de Avrupa’da şekillenen güvenlik sorununa karşı aktif bireyler olarak toplumumuzun temel haklarının müdafaası için önemli bir araç olacağını vurguladı. 

Yozgatlıların Birlik olduğu zaman, ve millet, kültür, inanç, medeniyet ve dil dendiği zaman daima göreve hazır olduğunu dile getiren Veysel Filiz, “Bugün bizlere yine bu anlamda çok iş düşüyor” dedi. 

En önemli hedeflerinin, yakılan meşaleyi en geç dört yıl içinde gençlere teslim etmek olduğunu aktaran Filiz, “Yozgat kimliğinin bilincine varmak ve bizlere emanet edilen mirası hakkıyla taşımak tüm ihanetlere karşı direnen “Derin Anadolu’ya” sahip çıkmaktır” diye konuştu. 

Almanya Yozgatlılar Platformu Başkalığını Mehmet Hansu yaparken, Başkan Yardımcısı Mehmet Coşkun, Sekreter Süreyya Eğin, Muhasip Mustafa Açıkgöz, Gençlik Başkanı : Hakan Sayın, Yönetim Kurulu üyeleri İbrahim Açıkyürek, Bektaş Gedikoğlu, Tuncer Çeliktaş, Oğuz Kaynar, Mehmet Yıldız, İzzet Oğuz ve Yaşar Özdoğan. AYP Yöneticileri 03-05 Ağustos tarihleri arasında Boğazlıyan’ın Özler Köyünde düzenlenecek olan Geleneksel Yaz Festivalinde buluşacak.


Bu haber 10 Temmuz 2018 Salı tarihinde eklenmiştir.