Son Dakika

HERŞEY EĞİTİM İÇİN

Yozgat'ta çocuklarını istedikleri öğretmene ön kayıt yaptırmak isteyen veliler, gece saatlerinde başlayan bekleyiş, sabah okulun açılma saatinde son buldu

Bu haber 632 kez okundu.
Yazı Boyutu

Yozgat'ta çocuklarını istedikleri öğretmene ön kayıt yaptırmak isteyen veliler, gece saatlerinde başlayan bekleyiş, sabah okulun açılma saatinde son buldu.

Çocuklarının ön kaydını yaptırmak ve istediği öğretmeni seçmek isteyen yaklaşık 60 veli, akşamdan itibaren Milli Eğitim Vakfı İlkokulu önünde beklemeye başladı.

Bazı veliler, çocuklarını battaniyeye sarıp okul önünde sabahladı.

Kendi aralarında sıra oluşturarak isimlerini yazan veliler, okulun açılmasıyla çocuklarını okula kayıt yaptırmanın mutluluğunu yaşadı.

Kızını kaydettirmeye gelen Nejla Arslan, istedikleri öğretmeni seçebilmek için beklediklerini belirterek, "kızımın daha iyi bir eğitim alması için , öğretmen tercihini yapacağım. O yüzden bugün kızım için burda sabahlayacağım” dedi.

Okul yönetimi ise 2 Temmuz'da ön kayıt yapılacağı duyurusunu yaptıklarını söyledi.

Velilerin kendilerine saat kaçta gelmeleri konusunda sorular sorduğunu aktaran okul yönetimi,"Sabah 08.00 itibarıyla kayıt yapacağımızı söyledik. Veliler de bir gün önceden gelip burada beklemişler. Amacımız velilerimizin hakkı yenmesin, velimiz gönlünde olan öğretmene çocuğunu yazdırsın. Üç yıldır bunu uyguluyoruz ve bu sistemden memnunuz." ifadelerini kullandı.


Bu haber 03 Temmuz 2018 Salı tarihinde eklenmiştir.