Son Dakika

“Yozgatspor’u Bizler Sahiplendik”

Yozgat Belediye Başkanı kazım Arslan, Yozgatspor ile ilgili son dönemlerde ortaya atılan iddialara cevap verdi

Bu haber 502 kez okundu.
Yazı Boyutu

Yozgat Belediye Başkanı kazım Arslan, Yozgatspor ile ilgili son dönemlerde ortaya atılan iddialara cevap verdi. 

Makamında düzenlediği basın toplantısında gelişmelerle ilgili bilgiler veren Arslan, Yozgatspor’un sahip olmadığını vurguladı.

Belediye olarak son 4 yıllık dönem içerisinde Yozgatspor’u sahiplendiklerine değinen Arslan, şampiyonluğa oynayan takım kurmalarına rağmen, şanssızlıklar yaşadıklarını kaydetti. 

Arslan, “Yozgat Belediyesi olarak Yozgatspor’u son 4 yıllık dönemde bizler sahiplendik. Bu dönem içerisinde de iddialı şampiyonluğa oynayan ses getiren, futboluyla, taraftarıyla, şehriyle Türkiye’ye örnek olan bir kulüp haline getirmek istedik. Bu noktada da başarılı olduk. Netice itibariyle Yozgatspor başarısız değildir, sadece şansız dönemler geçirdi” dedi. 

Yozgat’ta birkaç aydır sosyal medya aracılığı ile kampanyalar yapıldığının altını çizen Arslan, Yozgatspor’un hiçbir zaman sahipsiz kalmadığını, bundan sonra da sahipsiz kalmayacağına dikkat çekti.

 Arslan, “Yozgatspor’un sahibi var, Yozgatspor’un yönetimi var. Yozgatspor ne sahipsiz kaldı, ne de yönetimsiz kaldı. Dolayısıyla bir bardak suda fırtına koparmanın manası yok. Ancak bizler Yozgatspor yöneticileri olarak Yozgat Belediyesinin yönetimi olarak son birkaç aydır bir yönetim değişikliği yönündeki talepleri de dikkate aldık. Yönetime gösterilen tepkiyi haklı bulmamak ile birlikte saygı duyduk ve bu noktada Yozgatspor yönetimine talip olmak isteyenlerin, Yozgatspor’un başına geçip daha başarılı olmak isteyenlerin fırsat bulmaları için onlara fırsat tanıma adına da onlara yaklaşık 2 aylık bir bekleme süreci geçirdik” diye konuştu. 

Belediye Başkanı Arslan, şunları kaydetti: “ Yozgatspor’u belediyeden başka sahiplenecek ve daha ileri noktalara taşıyabilecek bir talipli de çıkmadı. Sadece bir arkadaşımız geldi yönetime girmek istediğini ifade etti. Kendisinin tek başına bu işi götüremeyeceğini söyledi. Belediyenin mutlaka bu işin içerisinde olması gerektiğini söyledi. Bu doğru bir teklif değil. Zaten Belediye görevinin başında, Kazım Arslan görevinin başında siz kendi başınıza yapacaksanız buyurun alın dedik. Kesinlikle hiç kimseden, hiçbir kurumdan Yozgatspor’u devretmek için bir para telaffuz etmedik, talep etmedik, sadece bu işin külfetini aktardık gelen arkadaşımıza. Şampiyon olacak bir kulübün en az 2 milyon lira paraya ihtiyacının olduğunu, ayrıca kulüp giderleri içinde ayrı bir masrafın gerektiği yönünde gelen arkadaşa söyledik. Bu paraları karşılayabilirsen bu işin içerisine gir dedik. O da bize bu parayı karşılayamayacağını iletti. Ama bu bir takım art niyetli insanlar tarafından belediye kulübü devretmek için para istedi şeklinde yansıtıldı. Bu bize çok büyük bir haksızlıktır. Biz kimseden para istemedik. Geçen sezon nasıl takımın başındaysak bu sezonda görevimizin başındayız. Sosyal medya üzerinden çıkartılan yaygaraların, sokakta bağırmaların bu takıma gördük ki hiçbir faydası yok. Dört senedir, bu kulübü büyük bir fedakarlık ile üstlenen, şampiyonluğa oynatan bir yönetime karşı takınılan bu tavrı doğru bulmadığımı açıkça ifade etmek istiyorum. Netice itibariyle geldiğimiz noktada dün olduğu gibi bu günde görevimize devam ediyoruz. 

Yozgatspor’u sırtlanmaya, Yozgatspor’un başarısı için gayret etmeye devam edeceğiz. ’Yeni bir yönetim oluşturmak, yeni isimlerin girmesini istiyoruz. Bunlarla ilgili bir takım görüşmelerimiz oldu. Gerek Yozgat içerisinde, gerekse Yozgat dışında Yozgatspor’a maddi ve manevi katkı, daha çokta maddi katkı sağ- layabilecek insanlar ile bir takım görüşmelerimiz oldu. Bununla ilgili de birkaç arkadaşımızdan müspet cevap aldık. Yönetime girme noktasında. 

Tabi ki bunun karşılığında da yönetime girmek için bir takım taahhütleri var. Bu taahhütlerini yerine getirdikleri taktirde Yozgatspor’u yönetimi olarak yeni bir kongre yapıp bu arkadaşlarımızı da yönetimde görmek istiyoruz. Yozgatspor’un başarısı için de gayret etmelerinden dolayı da bizler memnunluk duyarız ama öncelikle taahhütlerini de yerine getirmeleri lazım. Onun dışında Yozgatspor kamuoyunun hiçbir şekilde endişesi olmasın. Bir bardak suda fırtına koparmanın bir faydası yok. Yozgatspor’un bir sahibi var, Yozgatspor hiçbir zaman tarih olmadı. 

Bundan sonra da olmayacak. Çünkü Yozgatspor’a sahip çıkan var ve tepki gösterenlerin aksine çok büyük bir sağ duyulu kitle var biz Yozgatspor’u gerçekten seven bu sağ duyulu kitlelerin sesi olma adına da bütün bu olumsuz davranışlara rağmen Yozgatspor’un başarısı için çaba göstermeye devam edeceğiz. Kimse şunu unutmasın ben 1968 yılından buyana Yozgatspor taraftarıyım. Birileri kesinlikle kendisinde ayrıcalık bulmasın. 

Ben Yozgatspor’un en iyi taraftarlarından birisiyim bu nedenle de Yozgatspor’a bulunduğumuz makam itibariyle sahip çıktık. Bundan sonra da sahip çıkacağız. Bu noktada görüşmeler yaparken, daha önceden olduğu gibi Valiliğin bize katkısı bize devam edecek. Sayın bakan ve milletvekillerimizin katkıları devam edecek. Biz Yozgat belediyesi olarak işin başındayız, bunun dışında konuşulan hiçbir şey bizi ilgilendirmiyor.”


Bu haber 22 Haziran 2018 Cuma tarihinde eklenmiştir.