Son Dakika

Kazanımların Sırrı İstikrar

Memur-Sen İl Temsilcisi Eğitim-Bir-Sen Yozgat Şube Başkanı Kenan Şerefli, istikrarın önemine dikkat çekerek, “Sosyal ve sessiz devrimlerin sırrı istikrardır

Bu haber 651 kez okundu.
Yazı Boyutu

Memur-Sen İl Temsilcisi Eğitim-Bir-Sen Yozgat Şube Başkanı Kenan Şerefli, istikrarın önemine dikkat çekerek, “Sosyal ve sessiz devrimlerin sırrı istikrardır. Yeni kazanımlar için ekonomik istikrarın sürmesi gerekmektedir” dedi.

Memur-Sen İl Temsilciliği tarafından düzenlenen “Yetkide İstikrar” programı düzenlendi. Grand Ser Otel’de gerçekleştirilen ve Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’ın da katıldığı programda konuşan Şerefli, Türkiye’nin istikrarsız yönetim geçmişinin en fazla çalışma hayatını vurduğunu aktardı.

Şerefli, istikrar vurgusu yaparak, “Yıllar bize şunu öğretti: Ülkemiz istikrarı kaybederse, sorunlarımız çözülmez, çoğalır. Mücadele ederek, ter akıtarak elde ettiğimiz kazanımları da kaybetmekle karşı karşıya kalırız. Ülkemizde istikrar sürerse, önümüzde duran sorunları da çözebiliriz” diye konuştu.

“Ek ödeme, ek gösterge, vergi matrahı gibi birçok sorunumuz var” diyen Şerefli, sözlerini şöyle sürdürdü: “Sözleşmeli öğretmenlik uygulamasına son verilmesini, sözleşmeli öğretmenlerin kadroya geçirilmesini, kamu vicdanını yaralayan mülakatla öğretmen istihdamından vazgeçilmesini, performans konusunun eğitimcilerin gündeminden temelli çıkarılmasını, eğitimcilere yönelik şiddeti cezalandıracak, eğitimciye güven verecek yasal bir düzenleme yapılmasını istiyoruz. Bunun gibi birçok sorunun çözüme kavuşturulmasının mücadelesini veriyoruz. Bildiğimiz şey odur ki, dün uğraştığımız onlarca, yüzlerce sorunumuz vardı ve çözüme kavuşturduk, mücadelemizle başardık. Ülkede yönetsel istikrar olmasaydı, dün uğraştığımız sorunlarla uğraşıyor olacaktık.”

İstikrar varsa ekmek büyür ve sorunlar çözülür Onlarca sorunu çözüme kavuşturduklarını vurgulayan Şerefli, “Çözülmesi gereken sorunlarımız yok değil. Çözmek için mücadele ediyoruz. Yeter ki, ülke yönetsel istikrarı kaybetmesin. İstikrar varsa ekmek büyür ve sorunlar çözülür” dedi.

İstikrarsız ülke fotoğrafını görmek istemiyoruz Şerefli, parlamenter sistemden yönetsel istikrarı yakalamak ve ortalama 1,5 yıl hükümet etme süresine inen istikrarsız ülke fotoğrafını geride bırakmak için vazgeçildiğini ve 16 Nisan’da onun için evet dediklerini dile getirerek, “16 Nisan’da duruşumuz neyse 24 Haziran’a yürüyüşümüz de odur” ifadelerini kullandı.


Bu haber 13 Haziran 2018 Çarşamba tarihinde eklenmiştir.