Son Dakika

Sanatseverler Buluştu

Yozgat Sanatseverler Derneğinin organize ettiği canlı müzik etkinliği, Spor Vadisinde sanatseverlerle birlikte gerçekleşti

Bu haber 563 kez okundu.
Yazı Boyutu

Yozgat Sanatseverler Derneğinin organize ettiği canlı müzik etkinliği, Spor Vadisinde sanatseverlerle birlikte gerçekleşti. Dernek Başkanı Mustafa Koç, keman eşliğinde unutulmaz bir müzik ziyafeti verdi. Etkinliğe katılan Yozgat sakinleri gönüllerince eğlenerek, şarkılara eşlik ettiler.

Dernek Başkanı Mustafa Koç yaptığı açıklamada; “ Yozgat Sanatseverler Derneği olarak bu etkinliği düzenlememizin amacı Yozgat’ta sanata dair kıvılcımları halkımıza göstermek ve sanat ateşini alevlendirmek. 

Bizler biliyoruz ki Yozgat’ta sanatla ilgilenen birçok arkadaşımız var. 

Bir araya gelerek Yozgat’ın sesini sanatla duyurmak bizim dernek olarak en büyük hayalimiz. Atatürk’ün söylediği gibi ” sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir” sözünde de, milletçe sanatla ilgilenmemiz gerekliliğidir. Bunun sebebi ise sanatın bize dünya olaylarına yakın ve zinde tutmasıdır.

Toplumsal ve bireysel olarak sanattan kaçmamalı, en az bir sanat dalını kendimize hobi veya profesyonel olarak edinmeliyiz. Dünyadaki insanların yüzünü güldürebilmek için en önemli silah sanattır” dedi.


Bu haber 13 Haziran 2018 Çarşamba tarihinde eklenmiştir.