Son Dakika

İFTARDA BİR ARAYA GELDİLER

Sorgun Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından gaziler ve şehit ailelerine iftar yemeği verildi

Bu haber 496 kez okundu.
Yazı Boyutu

Sorgun Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından gaziler ve şehit ailelerine iftar yemeği verildi.

Sorgun’da bir otelde gerçekleştirilen iftar yemeği Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. 

İftar sonrası konuşan Kaymakam Mustafa Altınpınar, bir iftar programında gaziler ve şehit aileleri ile birlikte olmaktan büyük onur duyduğunu söyledi.

İnsanların olduğu gibi milletlerin de hayatlarında iyi ve kötü zamanlar olduğunu dile getiren Altınpınar, “Osmanlı Devleti’nin son zamanlarında ve dahi Cumhuriyetin kuruluşunda yaşadığımız uzun harpler, yakmadık ve batırmadık ocak bırakmamışlardır. 

Uzun yıllar devam eden terörle savaşımızda da bu durum geçerlidir. Şehitlerimiz ve gazilerimiz çıktıkları dönülmez yolun sonunda bunun bir hayat memat meselesi, bir varlık yokluk meselesi olduğunu anlamış ve büyük bir sırra vakıf olmuştur. 

Zor zamanlarda ateşle imtihan edilmişler, bazen çöl sıcağında kavrulmuşlar, bazen de dondurucu soğuklarda beyaz ölüme gülümsemişlerdir. 

Onlar cennetin ebedi sakinleridir. Fakat bununla birlikte onların geride boynu bükük bıraktıkları çilelerine hangi sözcükler kafi gelecek, hasretlerinin sızısına hangi tabip derman olacak! 

İşte burası sözün sükut ettiği yerdir. 

Türk Milletinin yaşadığı her yer bu hüzne, bu acıya aşinadır. Bozok Yavlası da öyle. Acımızı da yasımızı da töremize uygun şekilde namusluca yaşamaya, fakat vatanı da koruyup kollamaya devam edeceğiz. Şehitlerimize hakka yürüyen gazilerimize rahmet yakınlarına sabır diliyorum” dedi.


Bu haber 09 Haziran 2018 Cumartesi tarihinde eklenmiştir.