Son Dakika

2B haklarınA ek süre

2B arazileri için satın alma başvurusunda bulunmayanlarla başvuru yapıp peşinat bedelini veya ikiden fazla taksidini ödemediği için haklarını kaybedenlere tanınan süre yeniden uzatıldı

Bu haber 694 kez okundu.
Yazı Boyutu

2B arazileri için satın alma başvurusunda bulunmayanlarla başvuru yapıp peşinat bedelini veya ikiden fazla taksidini ödemediği için haklarını kaybedenlere tanınan süre yeniden uzatıldı.

Yozgat Defterdarı Erdoğan Yıldıraner, 292 sayılı “Orman Köylülerinin Kalkınmalarının Desteklenmesi ve Hazine Adına Orman Sınırları Dışına Çıkarılan Yerlerin Değerlendirilmesi ile Hazineye ait Tarım Arazilerinin Satışı Hakkında Kanun” kapsdamında halk arasında 2B orman arazileri olarak adlandırılan 2B arazileri için hükümetden vatandaşa yeni bir süre daha tanındığını söyledi. 

Yıldıraner, İkinci kez yapılan 6 aylık süre uzatımı ile 30 Kasım 2018 tarihine kadar başvuru yapılabileceğini ifade etti.

Yıldıraner, “Türkiye genelinde çok sayıda bulunan 2B arazileri için son şans süresi işlemeye başladı. Daha önceden 2B arazileri için satın alma başvurusu yapamayanlar veya peşinatını yatıramayan, bunları yerine getirip de ikiden fazla taksitini ödeyemeyenleri yakından ilgilendiren karar yürürlüğe girdi.

2B de haklarını kaybedenler için son gez tanınan süre yeniden uzatıldı. 

İkinci kez yapılan 6 aylık süre uzatımı ile 30 Kasım 2018 tarihine kadar hak sahipleri başvurularını yapılabilecekler. 

Yapılan son düzenleme ile birlikte 2B Hak sahibi olan yaklaşık 136 bin vatandaşın yararlanması bekleniyor. 2B arazileri başvuruları ise il defterdarlık ve mal müdürlüklerine gidilerek yapılabilecek” dedi.


Bu haber 29 Mayıs 2018 Salı tarihinde eklenmiştir.