Son Dakika

SORGUN TSO’DAN YARDIM

Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası tarafından , ihtiyaç sahibi ailelere ramazan yardımı yapıldı

Bu haber 566 kez okundu.
Yazı Boyutu

Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası tarafından , ihtiyaç sahibi ailelere ramazan yardımı yapıldı. 

Ramazan ayında ihtiyaç sahiplerine yardımında bulunduklarını belirten Sorgun Ticaret Sanayi Odası Başkanı Üzeyir Arslan, 780 aileye çeşitli yardımların ulaştırıldığını söyledi.

Başkan Arslan, yaptığı açıklamada ramazan ayının rahmet, bereket ve yardımlaşma ayı olduğunu, bu ayın ruhuna uygun olarak ramazan yardımı yaptıklarını belirtti. 

Arslan,” Sorgun TSO olarak, tespit ettiğimiz yaklaşık 780 aile bulunuyor. 

Bu ailelerin içinde yetim, ihtiyaç sahibi, engelli ve çalışamayacak durumda olan vatandaşlarımız var. Bu ailelerin en az üçer çocuğu bulunuyor. Yaklaşık 780 aileye gıda yardımında bulunduk. Yardımda bulunduğumuz aileler, Ramazan’a sevinçle girdiler. İnşallah bizler bu yardımları yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Sorgun TSO olarak geçen yıllarda olduğu gibi bu yılda yardım geleneğini sürdürdüklerini dile getiren Arslan şunları söyledi: "Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu selamet olan bu kutsal ayda odamız, ilçemizdeki dar gelirli ailelere 50 bin lira tutarında gıda yardımında bulunmayı kararlaştırdı. 

Odamızda isimleri kayıtlı olan bu durumdaki ailelerimiz bize başvurarak, vereceğimiz makbuzla gidip anlaşma yaptığımız odamız üyesi marketlerden yardımlarını alıyor. Sosyal sorumluluk bilinci içerisinde gerçekleştirilen yardımlarla, ihtiyaç sahibi ailelerimizin sadece ramazan ayında değil tüm zamanlarda hatırlanması gerekir. 

Odamızın yapmış olduğu yardımlar bundan sonra da artarak devam edecek" ifadelerini kullandı.


Bu haber 28 Mayıs 2018 Pazartesi tarihinde eklenmiştir.