Son Dakika

“RAMAZANIN BEREKETİNİ BİRLİKTE YAŞADIK”

Yerköy Belediyesi ve Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Yerköy İlçe temsilciliği Ramazan ayı programları çerçevesinde iftar programı gerçekleştirdi

Bu haber 544 kez okundu.
Yazı Boyutu

Yerköy Belediyesi ve Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Yerköy İlçe temsilciliği Ramazan ayı programları çerçevesinde iftar programı gerçekleştirdi. 

Türkiye'nin en büyük gençlik hareketi olan TÜGVA ilçe temsilciliğinin düzenlemiş olduğu iftar programına Belediye Başkan Mehmet Ağaoğlu, TÜGVA Yozgat İl temsilcisi Muhammed Recayi Büyüksoy ve yönetimi, TÜGVA Yerköy İlçe Başkanı Hacı Dereli ve yönetimi, TÜGVA Sarıkaya İlçe Başkanı Nevzat Gün ve yönetimi ve çok sayıda davetli katıldı.

Düzenlenen iftar programında TÜGVA Yerköy İlçe Başkanı Hacı Dereli yaptığı açıklamada; “Yerköy Belediye Başkanlığı ile beraber yapmış olduğumuz iftar programında bizleri yalnız bırakmayıp iftarlarını bizimle açan Yerköy halkına ve bu kutlu beraberlikte desteğini esirgemeyen Yerköy Belediye Başkanımız Mehmet Ağaoğlu ’na çok teşekkür ederiz” dedi.

TÜGVA Yozgat İl temsilcisi Muhammed Recayi Büyüksoy," Birlik, beraberlik ve bereket ayı olan Ramazan ayında Yerköy ilçe temsilciliğimiz tarafından düzenlemiş olunan iftar programında amacımız Yozgat gençliğine sahip çıkan herkesle aynı sofrada buluşup Ramazan ayının o güzel bereketini ve birlikteliğini yaşayabilmekti. Türkiye'nin yeni nesil gençlik vakfı olarak düzenlemiş olduğumuz bu program, kutuplaşmadan ve ötekileştirmeden herkesle gönül köprüleri inşa etmek istediğimizi gösteriyor. 

Bizler İslam coğrafyasının derdiyle dertlenen, susturulmayan ve örselenmeyen bir gençlik için çalışıyoruz. Bu amaç için çalışan herkesle aynı sofrada bulunmak ve güzellikleri beraber yaşamak güzel, bereketin ve beraberliğin ayı olan bu ayda bizimle aynı sofrada bulunan ve üreten bir gençlik için çalışmalarımıza devam edeceğiz" dedi.

Yerköy Belediye Başkanı Mehmet Ağaoğlu ise yaptığı konuşma da; Ramazan ayının birlik, beraberlik ve hoşgörüyü arttıran bir ay olduğunu belirterek,” TÜGVA Yerköy İlçe Başkanlığı ile birlikte bu güzel iftar programını gerçekleştirmenin ve siz değerli Yerköy’lü hemşerilerimizle iftar açmanın mutluluğu ve huzurunu yaşamaktayım. İnşallah bu iftar programı birbirimize olan bağlarımızı daha da kuvvetlendirir. Ben de TÜGVA Yerköy İlçe Başkanı Hacı Dereli ve yönetimine ayrıca tüm katılanlara teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.


Bu haber 28 Mayıs 2018 Pazartesi tarihinde eklenmiştir.