Son Dakika

Borçlar İçin Taksit Uyarısı

Yozgat Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Akgün, 6736 ve 7020 sayılı kanun kapsamında vergi affından faydalanarak yapılandırma yapan vatandaşların taksitlerini ödemeleri için uyarılarda bulundu

Bu haber 596 kez okundu.
Yazı Boyutu

Yozgat Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Akgün, 6736 ve 7020 sayılı kanun kapsamında vergi affından faydalanarak yapılandırma yapan vatandaşların taksitlerini ödemeleri için uyarılarda bulundu.

Yozgat Belediyesi, vergi affından faydalanan vatandaşların altıncı ve sekizinci taksitlerinin son ödeme tarihinin 31 Mayıs Perşembe günü olduğunu duyurdu.

Yozgat Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Akgün, 19 Ağustos 2016 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren 6736 sayılı kanun ile 27 Mayıs 2017 tarih ve 30078 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren 7020 sayılı kanun kapsamında su, emlak, çevre temizlik, ilan ve reklam, eğlence vergi borçlarının yeniden yapılandırıldığını Akgün, taksitlerin düzenli bir şekilde ödenmesi için vatandaşlara uyarılarda bulundu. 

Akgün, 6736 sayılı kanundan faydalanan vatandaşların sekizinci taksitleri, 7020 sayılı kanundan faydalanan vatandaşların da altıncı taksitlerinin son ödeme tarihinin 31 Mayıs 2018 olduğuna dikkat çekti.

Hükümetin vatandaşlara ciddi kolaylıklar sağladığını vurgulayan Akgün, bu tür fırsatların değerlendirilmesi gerektiğini belirtti. 

Altıncı ve sekizinci taksitlerin son ödeme tarihinin bu ayın sonu olduğunu anımsatan Akgün, taksitlerini zamanında ödemeyen vatandaşların yapılandırmalarının bozulacağını vurguladı.

Başkan Yardımcısı Akgün, “Kentin eksikliklerini gidermek için haliyle bütçemizin iyi olması gerekiyor. Onun için su, emlak, Ç.T.V, ilan reklam, ölçü ayar, kira ve işgaliye gibi öz gelirlerimizden elde ettiğimiz bütçeyi ilimize tekrar hizmet olarak aktarmanın gayretindeyiz. Bu konuda vatandaşlarımızın gerekli hassasiyeti göstermesini bekliyoruz. Yozgat’ta kalıcı ve faydalı hizmetler bırakmak adına çok ciddi projelere el atıyoruz. 

Bunları hayata geçirebilmek için gelirlerimizin karşılığını almamız gerekiyor. Belediye hizmetlerinden faydalanıp da borcu bulunan vatandaşlarımızın borçlarını ödemelerini arzu ediyoruz. Aksi takdirde yasal yollara başvurmak zorunda kalacağımızı belirtmek isterim. Buna gerek kalmamasını umut eder, vatandaşlarımızın bu konuda duyarlı davranmasını bekliyoruz” dedi.


Bu haber 25 Mayıs 2018 Cuma tarihinde eklenmiştir.