Son Dakika

BOZOK’TA YETKİLİ SENDİKA

Eğitim Bir Sen Yozgat Şube Başkanı Kenan Şerefli, sendikalarının Bozok Üniversitesi’nde yetkili sendika olduğunu belirterek, “Emeği geçenlere Şube Yönetimi olarak teşekkür ediyoruz” dedi

Bu haber 537 kez okundu.
Yazı Boyutu

Eğitim Bir Sen Yozgat Şube Başkanı Kenan Şerefli, sendikalarının Bozok Üniversitesi’nde yetkili sendika olduğunu belirterek, “Emeği geçenlere Şube Yönetimi olarak teşekkür ediyoruz” dedi.

 Eğitim Bir-Sen Yozgat Şubesi o, KYK ve Bozok Üniversitesi’nde yetki mutabakatlarını imzaladı.

 Şerefli, Eğitim Bir-Sen’in eğitim çalışanlarının ekonomik ve sosyal haklarının geliştirilmesi için alanlarda emek, ekmek, hak ve özgürlük mücadelesi veren, oluşturduğu dinamizmle medeniyet ve değer odaklı yeni sendikal anlayışla sorunun parçası değil, çözümün paydaşı olmayı seçtiğini ifade etti. 

Şerefli, “Eğitim Bir-Sen, ülke genelinde olduğu gibi Yozgat merkez, bütün ilçeler, Kredi ve Yurtlar Kurumu ve Bozok Üniversitesi’nde yetkisini sürdürerek 3712 üye sayısıyla en yakın sendikaya iki bin 2136 üye fark atmıştır” ifadelerini kullandı. 

Şerefli, “Eğitim Bir-Sen’li olmanın sorumluğunu ve çalışkanlığını sergileyerek il merkezimizde, bütün ilçelerde, KYK ve üniversitemizde yetkiyi alarak alanlarda hak, özgürlük emek ve ekmek mücadelesi yürütürken, aynı zamanda da Millet iradesini daim kılarak, Hak’ı yüceltmek gibi soylu bir davanın neferi olan il, ilçe, üniversite başkan ve yönetim kurulu üyelerimize kadın komisyonlarımıza dava arkadaşlarıma sonsuz teşekkür ediyorum.

 Sendikal varlığımızın sebebi olan Eğitim Bir-Sen’in asil üyelerine bizlere verdikleri destek ve duydukları güvenden dolayı şükranlarımı sunuyorum. 

Bundan sonra da üyelerimizin bizlere vereceği güçle temel hak ve özgürlükler noktasında elde ettiğimiz kazanımların daha da geliştirilmesi ve iyileştirmesi noktasında kararlı mücadelemize hız kesmeden aynı kararlılıkla devam edeceğiz. 

Sendikamız Eğitim Bir-Sen özelde Yozgat’ta genelde bütün Yurtta üyelerinden aldığı destek ile çalışmalarına devam etmektedir.

 Sendikamız Eğitim Bir-Sen Eğitim-Hizmet kolunda elde edilen kazanımlarla her zaman kamu emekçilerinin yanında olmuştur. 

Eğitim BirSen olarak Ülkemiz ve Dünya gündemini yakından takip ederek ortaya koyduğu eylemlerle her zaman Milli İradenin yanında, askeri ve sivil vesayetçilerin karşısında yer almış, mazlumların gür sesi olmuştur. 

Bundan sonra da Türkiye’nin demokratikleşmesine, sivilleşmesine ve özgürleşmesine katkıda bulunacak çalışmalara daima destek vermeyi önceliğimiz olarak kabul etmekteyiz” dedi.


Bu haber 23 Mayıs 2018 Çarşamba tarihinde eklenmiştir.