Son Dakika

ÇALIŞMALAR BAŞLADI

Önceki gün milletvekili aday listelerinin açıklanmasının ardından partilerde binalarının çevresini bayraklarla donatmaya başladı

Bu haber 517 kez okundu.
Yazı Boyutu

Önceki gün milletvekili aday listelerinin açıklanmasının ardından partilerde binalarının çevresini bayraklarla donatmaya başladı. 

Siyasi partilerde iletişim merkezleri açılmaya başlandı. 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin ‘Erken seçim’ önerisinin Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından da kabul görmesiyle başlayan seçim atmosferi milletvekili aday listelerinin açıklanmasıyla ısındı. 

TANITIMLAR ANKARA’DA 

Milletvekili adayları parti genel merkezlerinin aldığı karar çerçevesinde Ankara’da yapılacak. 

AK Parti ve CHP ilk tanıtımlarını yarın gerçekleştirecek. 

Yapılacak çalışmalarla her parti millete vaatlerini anlatacak. AK Parti ve MHP ‘Cumhur İttifakı’ ile Cumhurbaşkanlığı seçimine birlikte girecek.

 Cumhur İttifakı’nı Büyük Birlik Partisi (BBP) de dışarıdan destekleyecek. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Saadet Partisi (SP), İyi Parti de Cumhur İttifakı’na karşı ‘Millet ittifakı’nı oluşturdu. Partilerin Genel Merkezleri Başkent’te yoğun siyasi çalışmalarını sürdürürken, Konya da seçim havasına yavaş yavaş girmeye başladı. 

PARTİLER 

BAYRAKLARI ASTI 

Yozgat’ta milletvekili adaylarının belirlenmesi ile Türkiye’de seçim hazırlıkları başladı. 

Bu kapsamda siyasi partilerde seçim hazırlıkları hızlandırıldı. Partiler vatandaşlarla buluşarak vaatlerini anlatabilecekleri çalışmalar yürütmeye hazırlanırken, partilerin il ve ilçe başkanlıkları bayraklarla donatılmaya başlandı. 

Bu kapsamda AK Parti, MHP ve CHP’nin çalışmalara başlandığı gözlendi. AK Parti, MHP ve CHP parti binalarını bayraklarla donatırken, milletvekili adayları da ziyaret turlarına başladı. 

Siyasi partiler seçim koordinasyon merkezlerinin yerlerini belirleyerek, düzenleyecekleri törenlerle açılışı gerçekleştirecek. Milletvekili adaylarının Ankara’da düzenlenecek tanıtım programının ardından Yozgat’a gelerek siyasi çalışmalarına ağırlık verecek. 

24 Haziran’a kadar seçim çalışmalarını yürütecek adaylar, seçim koordinasyon merkezlerinin belirlediği programın yanı sıra kendi özel programlarıyla çalışmalarını devam ettirecek. 

YOZGAT’IN VEKİL ADAYLARI 

AK Parti: Bekir Bozdağ, Yusuf Başer, Sibel Yıldırım, İskender Minar, 

MHP: Ethem Sedef, Yusuf Mertoğlu, Osman Gözan, Ahmet Özbek 

CHP: Ali Keven, Nadir Ünal, Özgür Karslıoğlu, Şahin Bozdemir, 

İyi Parti: Seyit Yücel, Derviş Vural, Gökhan Gençaslan, Akın Uyar 

Saadet Partisi: Mehmet Demirel, Ziya Koçak, Ali Yurt, İrfan Taşkın


Bu haber 23 Mayıs 2018 Çarşamba tarihinde eklenmiştir.