Son Dakika

Algo Dijital Kodlama Tırı

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün KodluYOZ Projesi kapsamında ortaokul öğrencilerinin algoritma ve problem çözme becerisini geliştirmek, dijital becerilerini güçlendirmek amacıyla Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfına yapılan başvuru sonucu Algo Dijital Kodlama Tırı Cumhuriyet Meydanına getirildi

Bu haber 514 kez okundu.
Yazı Boyutu

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün KodluYOZ Projesi kapsamında ortaokul öğrencilerinin algoritma ve problem çözme becerisini geliştirmek, dijital becerilerini güçlendirmek amacıyla Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfına yapılan başvuru sonucu Algo Dijital Kodlama Tırı Cumhuriyet Meydanına getirildi. 

6-14 yaş aralığındaki çocuklar, geleceğin inovasyon dolu dünyasına adım atarken dijital dünyada buldukları bilgileri değerlendirme, analiz etme ve yorumlama süreçleriyle birlikte teknoloji kullanımı ve hatta ötesini öğreniyor. 

Algo Dijital ile dijital okuryazarlıktan dijital güvenliğe kadar sanal dünyanın alfabesini öğrenmenin yanı sıra internet kullanımı konusunda da bilgi sahibi oluyor.

 Böylece sanal dünyada buldukları bilgiyi doğru şekilde değerlendirebilecek, teknolojinin kötü kullanımına karşı farkındalık sahibi bireyler olarak yetişmeleri için gereken doğru davranışları oyunlarla öğreniyor. 

TEGV gönüllüleri ise projenin eğitimlerini alarak çocukların gelişimine katkı sağlıyor. Kodlama Tırını ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, öğrencilerle Eğitim Tırında bir araya gelerek aktivitelere katıldı. 

Yazıcı ‘’ileri teknoloji çağı yaşadığımız bugünlerde öğrencilerimizin doğru kaynaklardan yönlendirilmesine ve kendini geliştirmeye olanak sağlayacak değerli bir proje olduğunu dile getirdi. 

Etkinlikler ile ilgili detaylı bilgi alan Yazıcı bu projenin gerçekleşmesinde emeği geçen başta Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfına ve müdürlüğümüz çalışanlarına teşekkür etti.


Bu haber 23 Mayıs 2018 Çarşamba tarihinde eklenmiştir.