Son Dakika

İŞKUR’dan İş Kulübü Protokolü

Yozgat çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü İle Yozgat Denetimli Serbestlik Müdürlüğü “İş kulüpleri Eğitimi” işbirliği protokolü imzaladı

Bu haber 528 kez okundu.
Yazı Boyutu

Yozgat çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü İle Yozgat Denetimli Serbestlik Müdürlüğü “İş kulüpleri Eğitimi” işbirliği protokolü imzaladı. 

Protokol kapsamında Denetimli serbestlik şartlarından faydalan hükümlüler ile eski hükümlü vatandaşlara İŞKUR tarafından İş Kulübü Eğitimi verilecek. 

Protokolü imzalayan Yozgat Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Ataman, “Bu protokol ile denetimli serbestlik hükümlerinden faydalanan hükümlü ve eski hükümlülerin alacağı eğitimle işgücü piyasasına emin adımlar atmasına imkân tanıyacak” dedi. 

İŞKUR il Müdürü Taner Yıldız ise “Eğitimde İş Arama becerileri seminerleri, Kariyer planlama, Özgeçmiş Hazırlama, Mülakat Teknikleri, İletişim Becerileri ve Motivasyon oyunları vb konular yer alacak olup ayrıca katılımcıların potansiyeli ortaya çıkarılmaktadır. Bu doğrultuda İş Kulüplerinde bireylerin girişimcilik potansiyeli de değerlendirilmekte, iş kurma destekleri, hibeler ve teşvikler hakkında bilgilendirme yapılmaktadır” dedi.


Bu haber 23 Mayıs 2018 Çarşamba tarihinde eklenmiştir.