Son Dakika

EĞİTİM DEĞERLENDİRİLDİ

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, merkezdeki okul ve kurum müdürlerinin katılımıyla düzenlenen toplantıda, eğitim konusu genel hatlarıyla değerlendirdi

Bu haber 639 kez okundu.
Yazı Boyutu

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, merkezdeki okul ve kurum müdürlerinin katılımıyla düzenlenen toplantıda, eğitim konusu genel hatlarıyla değerlendirdi. 

Yozgat Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı’nın da katıldığı toplantıda, eğitimin mevcut durumu konusunda sunum yapıldı. 

Eğitim kalitesi ve niteliğinin artırılması yönünde görüşler, öneriler, rehberlik, psikolojik danışma hizmetleri gibi konularda, ilçelerdeki sorunlar, çözüm önerileriyle ilgili değerlendirmeler yapıldı. 

Toplantıda okul Müdürlerinin tek tek sorunlarını dinleyen Milli Eğitim Müdürüm Yazıcı, eksiklikleri not alarak giderilmesi için gerekli talimatları verdi. 

Toplantıya katılan Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri söz alarak, birimleriyle alakalı iş ve işlemler hakkında okul müdürlerimize bilgi vererek sorularını cevaplandırdı. 

Toplantıda ödeneklerin takibi, öğrenci kontenjanlarının sisteme girilmesi, atama ve yer değiştirme takvimi, rehberlik hizmetleri, pansiyonlarımızın yeni eğitim-öğretim yılına hazırlanması, kurum kültürü ve kurum iklimi oluşturma, orta öğretime geçiş sınavı, üniversiteye yerleştirme sınavları, 2017-2018 ders yılının değerlendirilmesi, yıllık eylem planının okul ve kurum müdürlerince hazırlanması, öğrenci davranışları ve izlenmesi konuları görüşülüp kararlar alındı. 

AR-GE biriminin yaptığı 2014-2016 yılları arası TEOG, YGS, LYS sonuçlarının dersler ve İl bazında başarı grafiği, yapılan toplantıda sunum şeklinde yansıtılarak okullar ele alınıp değerlendirildi. İl Milli Eğitim Müdürü Yazıcı, Akademik başarının sürekli izleneceğini, yönetici ve öğretmenlerimizin planla, uygula, kontrol et, önlem al (PUKÖ) prensibiyle çalışırsa iletişim sorunu olmadan başarıya ulaşacaklarını söyleyerek, yöneticilik ve liderlik konularına değindi. 

Yazıcı, Eğitim camiası olarak ‘ben ‘ dili yerine her zaman ‘biz’ dilini tercih etmemiz gerekliğini ve eğitimcilerin bir ilin gelişim ve dönüşüm mimarı olduğunu vurguladı. 

Eğitim ,Bilim ve Öğrenme şenliğine katkı sağlayan herkese teşekkürlerini ileten Yazıcı, “Milli Eğitim Müdürlüğü olarak ‘’Yozgat Eğitimini Geliştirme Projesi’’ üzerinde çalışıyoruz. 

Bu proje çerçevesinde ölçme ve değerlendirme merkezimiz ile birlikte çalışılıp ilimizin kontrol ve takip sistemi verilerini elde ederek daha başarılı bir eğitim-öğretim yılı hazırlamak için gerekli planlamalar yapıldı” dedi. 

Yazıcı, okul müdürlerinin 4 yıllık eylem planı hazırlayarak, uygulamaya koymasını istedi.


Bu haber 23 Mayıs 2018 Çarşamba tarihinde eklenmiştir.