Son Dakika

COŞKULU KUTLAMA

Yozgat’ta 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı coşkuyla kutlandı

Bu haber 343 kez okundu.
Yazı Boyutu

Yozgat’ta 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı coşkuyla kutlandı. 

Yozgat’taki kutlama programı Cumhriyet Meydanında Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başladı. 

Program daha sonra Rıza Kayaalp Spor Salonunda devam etti. Saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan törende Yozgat Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Oğuzhan Güneşer günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. 

Güneşer, “ Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, 19 Mayıs 1919’da Samsun’dan başlattığı özgürlük hareketi, tüm yurda yayılmış, milletimizin azim ve cesaretle tek yürek olarak giriştiği milli mücadele sonucunda zaferle taçlandırılmıştır. Milli Mücadelenin başlangıcı olan bu anlamlı gün, Türk Gençliğine bayram olarak armağan edilmiştir. Gençlere değer veren, onları en iyi şekilde yetiştirerek, kişilikli ve özverili kuşaklar olarak yarınlara hazırlayan milletler, geleceğe huzur ve güvenle bakabilirler.

 Vatan, bizlere emanet edilmiş paha biçilmez bir hazinemizdir. Bu emaneti bütün güzellikleriyle, milli ve manevi zenginlikleriyle gelecek kuşaklara teslim etmek tüm gençlerimizin en başta gelen görev ve sorumluluğudur. Gençlerimize düşen en büyük görev ise; bu kutsal vatan topraklarını tertemiz bir şekilde gelecek nesillere teslim etmektir. 

Büyük Türk Milletinin bağımsızlığı için millet ve toprak bütünlüğüne el uzatanlara karşı direniş ve şahlanışının 99. yıl dönümünde, atalarının Türk gençliğine güvenmekle ne kadar haklı olduğunu ortaya koyan temiz, çalışkan, dürüst ve gerekirse vatan ve milleti uğruna canından dahi vazgeçebilecek kadar vatansever ve onurlu Türk Gençliğinin ve Büyük Türk Milleti’nin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyoruz. 

Türk Milletinin var olma mücadelesi açısından büyük önem taşıyan 19 Mayıs 1919 tarihi, bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerini oluşturmuştur. Atatürk’ün bu tarihi Türk gençliğine bayram olarak armağan etmesi de bu bakımdan büyük anlam taşımaktadır. Güçlü ve modern bir Türkiye idealini yaşatarak geleceğe taşıyacak olanlar, Cumhuriyetimizin emanetçisi gençlerimizdir” dedi. 

Rıza Kayaalp Spor Salonunda düzenlenen kutlama programında öğrenciler, halk oyunları, çeşitli branşlarda sportif gösteriler sundu. Jimnastik, judo, taekvonda ve okçuluk branşlarındaki gösteriler ilgiyle izlendi. 

Kutlama programı, bütün sporcuların Türk Bayrağı açmasının ardından son buldu. 

Program sonunda Vali Kemal Yurtnaç ve protokol üyeleri, kutlama programında görev alan öğretmen ve öğrencileri tebrik etti. 

Dağcılık İl Temsilcisi Emre Akdere’nin salona Türk Bayrağı ile girmesi ve sporcuların dev Türk Bayrağı açması misafirler tarafından büyük alkış aldı. 

Tören Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç, Belediye Başkanı Kazım Arslan, Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Bilgihan Yeşilyurt, İl Emniyet Müdürü Seçkin Çengeloğlu, daire müdürleri , vatandaşlar, antrenörler ve sporcular katıldı.


Bu haber 21 Mayıs 2018 Pazartesi tarihinde eklenmiştir.