Son Dakika

Geleceğin Hafızları

Yozgat İl Müftüsü Salih Sezik, MİLLİ Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen Arapça Metin Canlandırma yarışmasında Türkiye ikinciliği bulunan Yozgat Ayşe Ilıcak İmam Hatip Ortaokulu’nden gelen heyeti ağırladı

Bu haber 427 kez okundu.
Yazı Boyutu

Yozgat İl Müftüsü Salih Sezik, MİLLİ Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen Arapça Metin Canlandırma yarışmasında Türkiye ikinciliği bulunan Yozgat Ayşe Ilıcak İmam Hatip Ortaokulu’nden gelen heyeti ağırladı. 

Ayşe Ilıcak İmam Hatip Orta Okulu 5/A sınıf öğrencileri ve öğretmenleri İl Müftü Salih Sezik’i makamında ziyaret etti. 

Küçük hafız adayları 30. Cüz’ün tamamını ezberlediklerini en kısa zamanda hep birlikte birer hafız olacaklarını belirttiler. 

Proje kapsamında Ayşe Ilıcak İmam Hatip Ortaokulu ve İl Müftülüğünce İmran Yatılı Kız Kur’an Kursunda Hafızlıklarını tamamlayacak olan 18 öğrencinin yanı sıra 40 erkek hafız adayı da en yakın zamanda Bilal Şahin Hafızlık Kur’an Kursu’nda hafızlıklarına başlayacaklar. 

Müftü Sezik küçük hafız adaylarına moral verici konuşmasından sonra her birine ayrı ayrı hediyelerini takdim etti başta ailelerine ve öğretmenlerine bu güzel Kur’an hizmetinden dolayı teşekkürlerini iletti. 

Hafız adayları daha sonra Müftü Yardımcısı İsmail Karadavut, Personel

 Müdürü ve İHH Başkanı Şahin Çarkcı’yı makamlarında ziyaret etti.


Bu haber 21 Mayıs 2018 Pazartesi tarihinde eklenmiştir.