Son Dakika

BEKLENTİ SEDEF

Yozgat’ta ülkücü camianın önemli isimlerin başında gelen ve uzun yıllar ülkücü camianın neferi gibi hizmet eden Ethem Sedef, vekilliğe göz kırpmaya başladı

Bu haber 2438 kez okundu.
Yazı Boyutu

Yozgat’ta ülkücü camianın önemli isimlerin başında gelen ve uzun yıllar ülkücü camianın neferi gibi hizmet eden Ethem Sedef, vekilliğe göz kırpmaya başladı. 

24 Haziran seçimleri için geri sayıma geçilirken, liste hazırlıkları da bütün hızıyla sürüyor. Bir dö- nem MHP’nin kalesi konumunda olan Yozgat’ta 2015 seçimlerinde vekilliğini kaybeden ülkücüler Ethem Sedef’e tam destek veriyor. 

Teşkilatlardan tabana beklentiler Sedef’ten yana. Yozgat kamuoyu da Sedef’in adaylığını desteklerken, liste başında yer almasını arzuluyor. Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz’ın Ankara’dan milletvekili aday adaylığı için girişimlerde bulunması, Ethem Sedef’in liste başına konulması isteniyor. Ülkücüler, zor günlerde MHP’yi ayakta tutmayı başaran Sedef’i ilk sırada görme beklentilerini her platformda dile getiriyor. 

TEŞKİLATLARDAN YOĞUN DESTEK 

24 Haziran seçimleri için aday adayı olan Ethem Sedef’e teşkilatların desteği de her geçen gün artıyor. Teşkilatları ziyaret ederek, istişarelerde bulunan Sedef, vekillik yolunda moral depoladı. Teşkilatlarla oldukça samimi ve omuz omuza görüntüler veren Sedef, parti tabanının sesini dinlediğini ve aday adayı olduğunu açıkladı. 

Sedef, “Teşkilatımızın parti tabanında ve hemşerilerimizle yapılan istişareler neticesinde Milletvekili aday aday olmamın yoğun bir şekilde istendiği sonucuna vardım. Partimizin her kademesindeki ülkücülerle bire bir görüştüm. Kamuoyundan gelen taleplerde aday adayı olmam yönündeydi. Şahsıma gösterilen yoğun teveccüh sonucunda, ülkücü camianın bir neferi olarak yola çıktım” dedi. 

AMACIMIZ HİZMET 

MHP’nin kalesi olan Yozgat’ı yeniden ayağa kaldırmak ve Yozgat halkına hizmet için göreve talip olduğunu aktaran Sedef, bu uğurda gecelerini gündüzlere katarak hiçbir fedakarlıktan kaçınmadan davanın sancağını bir adım ileri götürmek için elimizden geleni yapmaya çalışacaklarını kaydetti. 

‘Önce ülkem ve milletim sonra partim ve ben diyen sayın genel başkanımız Devlet Bahçeli bey’in desturu şiar edindiklerini dile getiren Sedef, “Bizler önce vatana sonrada şehrimiz Yozgat’a sevdalı Ülkücü hareketin neferleriyiz. Siyasete talip olurken de amacımız önce Hakka sonra halka hizmet etmekti. Hizmetin yolu da siyasetten dolayısıyla iktidardan geçiyor. 24 Haziran seçimlerinde de hizmet için aday adayı oldum” diye konuştu. 

MHP teşkilatları olarak kendilerine yol haritası belirlediklerini ifade eden Sedef, Yozgat’ın temel sorunları, beklentileri üzerinde çalışma içerisinde olacaklarını bildirdi. 

PARTİLİLERLE 

BULUŞTU 

MHP’den yaptığı aday adaylığı başvurusu sonrası partililerle buluşan Sedef, “MHP’nin milletimize yaptığı hizmetin büyüklüğü yakın zamanda daha iyi anlaşılacaktır” diye konuştu. 

Ülkenin birliğinin ve istikrarının önüne geçmek isteyen fesat odaklarına meydan verilmemesi gerektiğini vurgulayan Sedef, “Yüreklerimiz bu gayeyle birlikte çarpmalı, gözlerimiz aynı yöne bakmalı. Böyle yaptığımız takdirde aramızdaki barış ve kardeşlik daha iyi pekişecektir. Barış ve kardeşliğimizdir ki biz yeniden masumların ve mazlumların koruyucusu kuvvete eriştirecektir. Bunun olması için Türkiye’nin belirsizlikten kurtulması gerekiyordu. Bu noktada Milliyetçi Hareket Partisinin ve Genel Başkanımız Devlet Bahçeli beyin yaptığı hizmet göz ardı edilmemelidir” şeklinde konuştu.


Bu haber 17 Mayıs 2018 Perşembe tarihinde eklenmiştir.