Son Dakika

Beyaz Melekler Gönüllerince Eğlendi

Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhemşireliği tarafından hemşireler ve ebeler gecesi düzenlendi

Bu haber 368 kez okundu.
Yazı Boyutu

Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhemşireliği tarafından hemşireler ve ebeler gecesi düzenlendi. 5 Mayıs Ebeler günü ve 12- 18 Mayıs hemşirelik haftası kapsamında düzenlenen geceye Rektör Prof. Dr. Salih Karacabey, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenol Akın, Prof. Dr. Bülent Çiftçi, Tıp Fakültesi Dekan Vekili Pof. Dr. Ferit Çiçekçioğlu, Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Soykan Dinç ve hastanede görev yapan hemşire, ebe ve sağlık çalışanları katıldı.

Gecenin açılış konuşmasını yapan üniversite Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhemşire vekili Araştırma Görevlisi Aybike Bahçeli; “Sevgi, şefkat ve hoşgörünün simgesi olan hemşireler ve ebelerin ülkemizin her köşesinde insan hayatının kutsallığından ödün vermeksizin, her türlü özveri ve gayretle insanlara hizmet eden, sağlık sisteminin vazgeçilmez disiplini olan, sağlıklı bireyler ve sağlıklı toplum için önemli ve kutsal bir görevi gece gündüz demeden büyük fedakârlıkla yerine getiren ve insan yaşamındaki katkıyı hayatının ve mesleğinin idolü kabul eden tüm ebelerin 5 Mayıs ebeler gününü, tüm hemşirelerimizde 12-18 Mayıs hemşireler haftasını kutluyor meslek hayatlarında başarılar diliyorum” dedi.

Rektör Prof. Dr. Salih Karacabey’ de, hemşirelik, güç çalışma şartlarını gerektiren, özveri, sabır, hoşgörü kavramlarını içinde bulunduran zor bir meslek olduğunu ve insan yaşamında en önemli unsurun sağlık olduğu düşünüldüğünde, hemşire ve ebelerin üç yüz altmış beş gün insan sağlığı için fedakârca hizmet verdiklerini söyledi.

İnsanın iyi niyetle ve insan merkezli yaptığı her iş ve her mesleğin kutsal olduğunu, belirten Karacabey, “ İnsan kendisini sevdiği ve kendisine saygı duyduğu zaman başkalarını da sever ve saygı duyar. Sevgi ve saygı hayatta açılmayacak her kapının anahtarıdır. Her insanın yaptığı iş insana dönüktür; ama özellikle sağlık çalışanlarının yaptıkları dolaylı değil doğrudan doğruya insana dönüktür. Kutsal bir o kadarda fedakârlık isteyen bir  görevi ifa ediyor ve meslek olarak en zor zamanda insanın yanında oluyor. Başında bulunduğunuz hastayı bir an için kendi baba, anne, ve kardeşiniz olarak düşündüğünüzde gönlünüzdeki sevgi ve merhametin sınırlarını tarif edemeyiz. Ben sizlerin bu aşkla çalıştığını biliyorum. Bu duygularla mesleğine gönül vermiş insan ve insan sağlığı için gecesini gündüzüne katıp çalışan ebe ve hemşire arkadaşlarımızın gününü kutluyorum”  dedi.

Gecenin anlam ve önemini belirtmek amacıyla yaptırılan pasta ebe hemşireler ve Rektör Prof. Dr. Salih Karacabey eşliğinde kesildi. Gecede beyaz melekler gönüllerince eğlenerek stres attı.


Bu haber 16 Mayıs 2018 Çarşamba tarihinde eklenmiştir.