Son Dakika

YÜZDE 60 DEĞİŞİM

Yozgat’ta 24 Haziran seçimlerine yönelik çalışmalar hız kazanırken, parti genel merkezlerine çevrildi

Bu haber 780 kez okundu.
Yazı Boyutu

Yozgat’ta 24 Haziran seçimlerine yönelik çalışmalar hız kazanırken, parti genel merkezlerine çevrildi.

21 Mayıs’ta milletvekili aday listelerinin YSK’ye verilecek olması nedeniyle aday adayları kadar vatandaşlarda da listeleri merak ediyor.

 Yozgat’ta siyasi kulislerde mevcut milletvekillerinden Abdulkadir Akgül ve Yusuf Başer’in listede yer alacağına kesin gözüyle bakılırken, Bekir Bozdağ’ın Bakanlık nedeniyle milletvekili adayı gösterilmeyeceği belirtiliyor. 

İktidar partisinde hangi vekiller ile yola devam edileceği, hangi vekiller ile yolların ayrılacağı da konuşulan konuların başında geliyor. 

İddialara göre AK Parti’nin aldığı karara göre 120 mevcut vekil ile yola devam edilecek. AK Parti’deki vekillerin yüzde 62’sinden fazlası bu iddiaya göre değişecek. 

Mecliste 316 vekili bulunan AK Parti’de 196 vekilin üzeri çizilmiş gözüküyor. 

Mecliste çoğunluğu kazanabilmek için AK Parti’nin aday adayları üzerinde çok titiz bir çalışma yürüttüğü de öğrenildi. 

Yozgat’ta 4 vekili olan AK Parti’de yeni süreçte yola kimle “devam denileceği” ve hangi vekillerin “aday gösterilmeyeceği” vatandaşlar tarafından sürekli tahmini bir şekilde konuşuluyor. 

Kulislerde listeler üzerinde değerlendirmeler yapılırken, Suphi Daştan, Taner Demirer ve İskender Minar isimleri ağırlık kazanmaya başladı. Milli İttifak’ın önemli bir parçası olan MHP’de ise 21 Mayıs büyük heyecanla bekleniyor. 

MHP’de Ethem Sedef’in liste başında olacağı konuşulurken, sıralamaya kimlerin gireceği de merak uyandırıyor. 

CHP’de ise Ali Keven’in listenin ilk sırasına girmesine kesin gözüyle bakılıyor. Listede Özgür Karslıoğlu’nun de yer alacağı ifade ediliyor.


Bu haber 15 Mayıs 2018 Salı tarihinde eklenmiştir.