Son Dakika

HİZMET İÇİN YOLA ÇIKTI

MHP Yozgat Milletvekili aday adayı Ethem Sedef, Yozgat’ta MHP’nin saflarını sıklaştırmasında önemli misyonlar üstlenirken şimdi de uzun yıllar MHP’nin kalesi olan Yozgat’ı yeniden ayağa kaldırmak ve Yozgat halkına hizmet için göreve talip oldu

Bu haber 1973 kez okundu.
Yazı Boyutu

MHP Yozgat Milletvekili aday adayı Ethem Sedef, Yozgat’ta MHP’nin saflarını sıklaştırmasında önemli misyonlar üstlenirken şimdi de uzun yıllar MHP’nin kalesi olan Yozgat’ı yeniden ayağa kaldırmak ve Yozgat halkına hizmet için göreve talip oldu.

Ocak kültüründen yetişen ve Ülkü Ocaklarında uzun yıllar başkanlık yapan, MHP Merkez İlçe ve son olarak MHP İl Başkanlığı görevlerini yürüten Ethem Sedef, Yozgat’a hizmet için milletvekilliği yoluna çıktı.

ZORLU SÜREÇTE DİMDİK DURDU

MHP Yozgat Milletvekili aday adayı Ethem Sedef, Yozgat’ta MHP’nin saflarını sıklaştırmasında önemli misyonlar üstlenirken şimdi de uzun yıllar MHP’nin kalesi olan Yozgat’ı yeniden ayağa kaldırmak ve Yozgat halkına hizmet için göreve talip oldu. 

Özellikle son yıllarda MHP ve lideri Dr. Devlet Bahçeli’nin üzerine oynanan oyunlarda MHP’nin Yozgat’ta ki temsilcisi olarak dimdik duran ve bu zorlu süreçte MHP genel merkezi ve lideri Bahçeli’nin direktifleri doğrultusunda MHP’yi Yozgat’ta güçlü tutmayı başaran Sedef, şimdi de milletvekili aday adayı olarak hem partisine hem de Yozgat halkına hizmet etmek istiyor. 

Küçük yaşlardan itibaren ülkücü davanın bir temsilcisi olan ve davasına önemli hizmetlerde bulunan Sedef, şimdi de meclis sıralarında yer almak ve ülkücü camiaya, davasına uzun daha yıllar hizmet için hazır olduğunu söyledi.

HİZMET İÇİN YOLA ÇIKTI

Sedef, “Biz MHP’nin Türkiye’de bütün hainliklerin 49 yıl boyunca ülke üzerinde oynanan bütün planların, Türk düşmanlarının her zaman karşısında onurlu ve dik duruşu ile MHP’yi temsil eden ve içerisinde olan ülkücü bir kardeşinizim. Bugüne kadar ülkü ocaklarında, merkez ilçe başkanı ve 2 dönem il başkanı olarak sizlerle birlikte görev yaptık. Hiçbir dönem ne partimiz ne bizler şahsımız adına MHP ve bu davanın alnını yere eğdirecek hiçbir hareket ve tutumda bulunmadı. Rahmetli Türkeş bütün politikalarında Türk Milletine ve Türk milliyetçilerine hizmet etmeyi, refah içerisinde yaşamayı, ülkeler arasında Türk milletinin birinci sırada olmasını, politikasını her zaman vurgulamışlardır. 

Bizlerde çocuk yaşlarda gönül verdiğimiz bu davada Yozgat il teşkilatı genel kapsamı ile yapabileceğimiz ülkü ocağı çaycılığından, teşkilattan, başkanlığımızdan yapabileceğimiz birçok görevi kimseyi kırmadan dökmeden, hiçbir yanlış işin içine girmemeye özen göstererek çalıştım. Yozgat sevgisini hiçbir zaman yüreğimizden eksiltmeden partili partisiz bugüne kadar gelip ihtiyacını anlatan, selam veren herkese alnımızı kırıştırmadık. Elimizden gelen her şeyi yapmaya çalıştık. 

Bugüne kadar yapmış olduğumuz hizmetin, duruşun, samimiyetin güler yüzün karşılığını görüyoruz. Bunun içinde Allah’a şükür alnımızı yere indirecek hiçbir şeyin içerisinde olmadık. Yola çıktık. Niyetimiz hayır dedik. Biz hazırız. Kısmette milletvekili olmak varsa olur. Yoksa olmaz. Bunu biz bilerek yola çıktık. 

Biz bu yola çıktık. Allah nasip eder oturursak her türlü mücadeleyi verme arzusu içerisindeyim. Listenin birinde de olsak dördünde de hiç yazılmasa dahi listede olmasam dahi boynumuz kıldan incedir. Biz hesap yapmadık.

 Biz MHP’ye gönül verirken hiç buraları düşünmedik. Nerede olursam olayım Yozgat’ta en fazla çalışan aday adayı, adayı ismi Ethem Sedef olacak. Bunu da burada net şekilde şeref ve namus sözü olarak veriyorum” dedi.

MHP’NİN NEFERİ

MHP’nin Yozgat’ta her zaman diri, aktif dinamik bir yapıda olduğunu dosta, düşmana hep gösterdiklerini kaydeden Sedef, ‘’Yeri geldi işimizi, yeri geldi ailemizi, yeri geldi kendimizi unuttuk. Her türlü fedakarlığı gönülden yürekten kalpten yaptık. Çünkü bizler bu büyük davanın neferiyiz. Çünkü partimizi gerekirse canımızı verecek kadar çok seviyoruz. Türk milliyetçileri bu ülkenin teminatıdır.

 Türk milliyetçileri bu ülkenin sahibidir. Milliyetçi Hareket Partisi Türklüğün son kalesidir. 

Milliyetçi Hareket Partisini ve ülkücü hareketi anlamak ve anlatmak gerekiyor. MHP ve ülkücüler tarihi boyunca Türk milletine hizmetten başka bir şey düşünmemiş. Ezan için, bayrak için vatan, için canlarını ortaya koymuşlardır. Her türlü zorluğa rağmen ülkücüler ideallerinden vazgeçmemiştir. 

Bir asrı aşan Türk milliyetçiliği fikriyatının temsilcisi olan partimiz elbette Türk milletinin ve Yozgat halkının desteği ile, ilgisiyle ve yardımı ile bu zamana kadar güçlenerek gelmiştir’’ diye konuştu. 

Göreve her zaman hazır olduklarını dile getiren Sedef, MHP’yi Yozgat’ta en üst düzeyde temsil ettiklerini, bütün Yozgatlıları kucakladıklarını ve göreve talip olmaya her zaman hazır olduklarını sözlerine ekledi.


Bu haber 10 Mayıs 2018 Perşembe tarihinde eklenmiştir.