Son Dakika

Eğitim, Bilim ve Öğrenme Şenliği Başlıyor

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Eğitim, Bilim ve Öğrenme Şenliği düzenlenecek Şenlikler kapsamında Halk Eğitim Merkezleri ve okullarda hazırlanan projeler üç gün boyunca sergilenecek

Bu haber 555 kez okundu.
Yazı Boyutu

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Eğitim, Bilim ve Öğrenme Şenliği düzenlenecek Şenlikler kapsamında Halk Eğitim Merkezleri ve okullarda hazırlanan projeler üç gün boyunca sergilenecek. 

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüğü, farklı öğrenim ve yaş seviyesindeki bireylerin istihdam edilebilirliklerini ve sosyo-kültürel gelişimlerini artırmak amacıyla “Eğitim Bilim ve Öğrenme şenliği” düzenleyecek. 

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, düzenlediği basın toplantısında Eğitim, Bilim ve Öğrenme Şenliği hakkında bilgi verdi. 

Yazıcı, “Örgün eğitim kurumlarındaki eğitim kadar artık Halk Eğitim Merkezlerimizde verilen eğitim de günümüz koşullarında ve gelişen dünya içerisinde hayli önem arz etmektedir. İnsanların ihtiyaçları günden güne farklılık arz edebilmekte ve mesleklerimizin buna ayak uyduran bir eğitim sisteminde kendisini devam ettirmesi gerekmektedir” dedi. 

Yozgat’ta Eğitim-öğretim faaliyetlerinin planlandığı şekilde aksaklığa mahal vermeden devam ettiğini aktaran Yazıcı, Eğitim, Bilim ve Öğrenme Şenliğini 10-11-12 Mayıs’ta il geneli okulların katılımı ile düzenleyeceklerini ifade etti. 

Yazıcı, “Eğitim Şenliğini yapmamızın amacından bahsedersek, malumunuz olduğu üzere eğitim-öğretim faaliyetleri öğrenci merkezli yürütülmekte. 

Bizlerde çocuklarımıza hizmetkârlık yapıyoruz ve yaptığımız bu hizmetkârlıkla da gurur duyuyoruz. Bizler, bizlerden öncekilerin verdiği emekleri sonucu buralardayız, bizden sonra gelecekler de bizim emeklerimizin sonucu olarak daha güzel bir Yozgat ,daha güzel bir Türkiye ve daha güzel bir Dünya için hazırlanmak durumunda. 

Dinamik bir toplum elde edebilmek için evlatlarımızı, bilimsel, akademik ve sosyokültürel faaliyetler açısından kendimizden çok önde yetiştirmemiz gerekmektedir. Vizyon ve misyonumuz bu doğrultuya göre şekillenmektedir. 

Bu vizyon ve misyon doğrultusunda çalıştığımız takdirde Ülkemizin geleceğine daha da ışık tutma noktasında dinamik bir süreci elde etmiş olacağız. Bizlerin çabası ve gayreti de bu yönde devam etmektedir. 

Bu çaba ve gayretin sonucu olarak ta öğrencilerimizin bilimsel, akademik ve sosyokültürel alanlardaki gelişimleri, Müdürlüğümüz tarafından sürekli izlenip gözlenmekte, elde edilen gözlemler sonucu değerlendirilmeye tabii tutulmaktadır. 

Şenliğimiz, ama. ve ortaya konuş biçimi itibariyle de Milli Eğitim Bakanlığımızın müfredat programının uygulanmasının sonucunda ortaya çıkan ürünlerdir. Şenliğimiz ,Yimpaş meydanından yürüyüşle başlayıp Cumhuriyet Meydanında yapılacak açılış ve ödül töreni, akabinde ise öğrencilerimizin yetenekleri doğrultusunda ortaya koydukları ürünleri sergilemesiyle devam edecektir. Ben şimdiden eğitim süreçlerinde emeği geçen mesai arkadaşlarıma, eğitim camiasının içinde olan tüm çalışma arkadaşlarımıza, sizlere ve velilerimize teşekkür ediyor ,sizlerin aracılığıyla da tüm halkımızı şenliğimize bekliyorum‘’ diye konuştu.


Bu haber 09 Mayıs 2018 Çarşamba tarihinde eklenmiştir.