Son Dakika

KULİSLER ISINIYOR

Yozgat’ta siyasi kulislerde hareketlilik dikkat çekerken, aday adaylığı için müracaatlarda başladı

Bu haber 1089 kez okundu.
Yazı Boyutu

Yozgat’ta siyasi kulislerde hareketlilik dikkat çekerken, aday adaylığı için müracaatlarda başladı.

AK Parti ve MHP’de beklenildiği gibi aday adaylığı müracaatları alınırken, bugün ve yarın sürpriz isimler ortaya çıkacak. Yozgat’ta siyaset ısınmaya başladı. 

24 Haziran’da yapılacak erken seçim isin siyasi kulislerinden yansıyanlara göre sürpriz isimler aday adaylığı için ortaya çıkacak. 

Milletvekili aday listelerinin Mayıs 15’de netlik kazanması beklenirken, genel merkezlerin titiz çalışmaları dikkat çekiyor. 

AK PARTİ’DE 

SÜRPRİZLER 

AK Parti’de geçen seçimlerde olduğu gibi bu seçimde de aday adayı enflasyonu yaşanması bekleniyor. AK Parti’de aday adaylığı için ilk müracaat eden isim Kayabaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Bahri Kayabaş oldu. 

Yerköylü işadamı Ayhan Çelik’te aday adaylığı başvuru forma aldığı öğrenildi. Bugünde yeni isimlerin ortaya çıkması bekleniyor. 

AK Parti’de Pazar gününe kadar önemli gelişmeler yaşanacak. Mevcut milletvekillerinin tekrar aday adaylığı için müracaatlarını Cuma günü yapacağı konuşuluyor. 

Aday adaylığı için isimleri geçenler nabız yoklarken, Bekir Bozdağ ve milletvekillerinin durumlarının netleşmesini bekleyenlerin sayısı da hayli fazla. 

Bekir Bozdağ’ın uzun süre danışmanlığını yaptıktan sonra Abdulkadir Akgül ile çalışmaya başlayan Burhan Güvenç’in de ismi siyasi kulislere düştü. 

Mevcut milletvekillerinin durumlarının netlik kazanmaması ile birlikte Abdulkadir Akgül’ün yer alabileceği konuşuluyor. Genel merkezde önemli bir yere sahip olan Yusuf Başer’in de elinin güçlü olduğu ifade ediliyor. 

Milletvekilliği için ismi geçen Fuat Oktay’ın sıcak bakmadığı belirtilirken, Yusuf Başer (eski belediye başkanı) Mehmet Emin Erbek, Nurullah Nurdoğan, Harun Lekesiz, Hüseyin Durusoy, Talip Karslıoğlu, İskender Minar, Üzeyir Arslan, Halil Şahbaz, Ahmet Şimşek, Suphi Daştan, Sibel Yıldırım, Taner Yılmaz, Taner Demirer, Osman Coşkun, Cengiz Erbir’in isimleri kulislerdeki sıcaklığını koruyor. Akdağmadeni Belediye Başkanı Suphi Daştan ve Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek ile ilgili gelişmelerde bugün netlik kazanacak. Ankara’da görev yapan bir çok üst düzey bürokrat ise istifa konusunda çekimser kalırken, son gelişmeler nedeniyle aday adaylığından vazgeçtiklerini öğrenildi. 

MHP’DE SADEF 

TAMAM GİBİ 

MHP’de yeni gelişmeler yaşanmaya başladı. Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz Ankara’dan aday olmak için yoğun girişimlerde bulunduğu ifade ediliyor. 

İl başkanı Ethem Sadef’in genel merkez nezdinde bir haftadan bu yana sürdürdüğü görüşmelerin ardından aday adaylığını açıklaması bekleniyor. 

MHP listesinde yer alması beklenen Sadef ile birlikte Yusuf Mertoğlu ve Kürşat Bacanlı’nın aday adaylığı için bugün açıklama yapacağı konuşuluyor. MHP ilk müracaat yapan isim SGK personellerinden Hasan Hüseyin Arslan oldu.


Bu haber 26 Nisan 2018 Perşembe tarihinde eklenmiştir.