Son Dakika

KULİSLER HAREKETLENMEYE BAŞLADI

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin grup toplantısında yaptığı erken seçim çağrısının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı görüşmenin ardından çıkan kararın ardından kulislerde hareketlenmeye başladı

Bu haber 375 kez okundu.
Yazı Boyutu

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin grup toplantısında yaptığı erken seçim çağrısının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı görüşmenin ardından çıkan kararın ardından kulislerde hareketlenmeye başladı. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 24 Haziran 2018 tarihinde erken seçim açıklaması ile birlikte gündem tamamen değişti. 

Siyasi partiler erken seçime yönelik hazırlıklarına hız verirken, aday adayları isimleri de kulislerde dolaşmaya başladı. 

Yozgat’ta her seçim döneminde olduğu gibi bir çok isim gündeme gelirken sürprizlerin çıkması bekleniyor. Kulis bilgilerine göre aylar öncesinde ortaya atılan erken seçim iddiaları nedeniyle bir çok isim harekete geçti. Yozgat’ta AK Parti ve MHP’de aday adaylığı konusunda bir çok isim öne çıkıyor. Yüksek Seçim Kurulu’nun önümüzdeki hafta başında seçim takvimini açıklaması ile birlikte aday adaylarının da netleşmesi bekleniyor. 

Siyasi kulislerin oldukça hareketlendiği şu günlerde, Yozgat’ta hafta sonunun oldukça canlı geçmesi bekleniyor. 24 Haziran’de yapılacak erken seçimleri için geri sayım başlarken, siyasi partiler kısa süre içerisinde adaylarını kesinleştireceği konuşuluyor. 

Sürpriz isimlerin gelebileceği ifade edilirken, yıl içerisinde yapılan anket sonuçlarının da değerlendirmede önemli bir kritik olacağı belirtiliyor. Erken seçimleri öncesinde, en hareketli saatler AK Parti’de yaşanacak. Aday adayı sayısının geçmiş seçimlere göre artması beklenin iktidar partisinde, üç dönem kuralının işleyecek olması yeni isimleri umutlandırıyor. Aday adayı sayısının artması beklenen AK Parti’de bu hafta sonundan itibaren yoğun bir seçim çalışmasına girilecek. 

İŞTE KONUŞULAN 

İSİMLER 

Yozgat’ta 24 Haziran’da yapılacak erken seçim için Fuat Oktay, Yusuf Başer (eski belediye başkanı) Mehmet Emin Erbek, Nurullah Nurdoğan, Harun Lekesiz, Hüseyin Durusoy, Talip Karslıoğlu, İskender Minar, Fadime Solmaz, Üzeyir Arslan, Halil Şahbaz, Ahmet Şimşek, Suphi Daştan, Sibel Yıldırım, Taner Yılmaz, Ayhan Çelik, Osman Coşkun, Sadir Durmaz, Uğur Bektaş, Kürşat Bacanlı, Yusuf Mertoğlu, Mehmet Ali Çakır, Abdullah Yaşar.

Öte yandan Yozgat’ta mevcut milletvekilleri içerisinde Abdulkadir Akgül’ün tekrar aday listesine yazılabileceği üzerinde duruluyor. Bekir Bozdağ’ın yeni sistemde Bakan olmasına kesin gözüyle bakılırken, Yusuf Başer ve Ertuğrul Soysal’ın liste dışı tutulabileceği belirtiliyor.

YOZGAT ERDOĞAN’IN YANINDA 

Yozgat’ta 24 Haziran’da yapılacak erken seçimde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yüksek oranda oy çıkması şimdiden bekleniyor. 

AK Parti lideri ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a 2001 yılından bu yana büyük sevgi besleyen Yozgat’ın, her seçimde olduğu gibi 24 Haziran’da da sandık kapatması beklentiler arasında. Yozgat’a karşı gönül bağını her dönemde dile getiren Erdoğan’ın yanında olduğunu bir kez daha gösterecek olan vatandaşlar, 24 Haziran’ı beklemeye başladı.


Bu haber 20 Nisan 2018 Cuma tarihinde eklenmiştir.