Son Dakika

“BİZE GELEMEYENE BİZ GİDİYORUZ”

 İlçe, belde ve köy ziyaretlerini aralıksız olarak sürdüren, gittiği yerlerde sorunları yerinde tespit ederek çözüm odaklı çalışan Vali Kemal Yurtnaç, Sarıkaya ilçesine bağlı Hisarbey ve Hasbek köylerini ziyaret etti

Bu haber 320 kez okundu.
Yazı Boyutu

 İlçe, belde ve köy ziyaretlerini aralıksız olarak sürdüren, gittiği yerlerde sorunları yerinde tespit ederek çözüm odaklı çalışan Vali Kemal Yurtnaç, Sarıkaya ilçesine bağlı Hisarbey ve Hasbek köylerini ziyaret etti.

ÇOCUKLARDAN 

SEVGİ GÖSTERİSİ

Hisarbey köyünde Vali Kemal Yurtnaç’ı çocuklar karşıladı. Vali Yurtnaç’ı “Sayın vali bey hoşgeldiniz” pankartı ile karşılayan çocuklara kayıtsız kalmayan Vali Yurtnaç aracından inerek çocuklarla sohbet edip çeşitli hediyeler verdi.

VATANDAŞLARIN VE KÖYÜN 

SORUNLARINI 

DİNLEDİ

Havaların ısınmasıyla birlikte köy ziyaretlerini sıklaştıran Vali Yurtnaç, vatandaşların ve köylerin sorunlarını dinleyerek yerinde çözüm üretmeye gayret gösterdiklerini söyledi.

İl Özel İdaresi vasıtasıyla yapılan çalışmaları da yerinde gördüklerini belirten Vali Yurtnaç, “Havalar ısındı, artık Yozgat’ta sahaya inmenin zamanı geldi. Göreve başladığım sene tüm ilçe ve köylerimizin katılımı ile yatırım izleme ve değerlendirme toplantıları yapmıştık. O toplantılarda konuşulanları, sorunları ve yapılması gereken çalışmaları bir kitapçık haline getirip kendimize bir yol haritası belirledik. Şimdi ise o yol haritası doğrultusunda çalışmalarımızı tüm hızıyla sürdürüyoruz. Yapılan çalışmaları yerinde inceleyip sorunları yine yerinde tespit ediyor, yerinde çözüm üretiyoruz” dedi.

İNCELEME VE 

ZİYARETLER DEVAM EDECEK

Makamda oturmak yerine her zaman sahada olmayı tercih ettiğini ifade eden Vali Yurtnaç, “Sorunları yerinde görürseniz çözüm üretmeniz daha kolay ve hızlı olur. Bu nedenle her fırsatta ilçe, belde ve köylerimizi ziyaret ediyoruz. Bu ziyaretlerimiz aralıksız olarak devam edecek. Bize gelemeyene biz gidiyoruz” ifadelerini kullandı.

VATANDAŞ OLDUKÇA MEMNUN

Vali Yurtnaç’ın köylerini ziyaret etmelerinden oldukça memnun olduklarını kaydeden vatandaşlar ise;“ Sayın valimiz köylerimizi ziyaret ediyor. Tabiri caiz ise ayağımıza kadar geliyor. Köylerimizin ve bizim sorunlarımızı dinleyip çözüm üretiyor. Sayın valimize bize verdiği bu değerden dolayı teşekkür ediyoruz.”


Bu haber 20 Nisan 2018 Cuma tarihinde eklenmiştir.