Son Dakika

SPOR ŞENLİKLERİ BAŞLADI

Bozok Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı ile Beden Eğitimi ve Spor Bölüm Başkanlığı tarafından organize edilen ve bu yıl 11

Bu haber 864 kez okundu.
Yazı Boyutu

Bozok Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı ile Beden Eğitimi ve Spor Bölüm Başkanlığı tarafından organize edilen ve bu yıl 11.’si düzenlenen Bozok Üniversitesi Spor Şenlikleri başladı.

Fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokullarımızın katıldığı, 16 Nisan – 4 Mayıs 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek spor şenliklerinde futbol, voleybol, basketbol, tenis, masa tenisi, satranç, badminton kategorilerinde müsabakalar yapılacak.

Üniversite de her yıl büyük çekişmeye sahne olan ve bu yıl 11.’si düzenlenen Spor Şenlikleri Rektör Prof. Dr. Salih Karacabey, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Bülent Çiftçi ve Prof. Dr. Şenol Akın tarafından spor meşalesinin yakılması ile başladı.

Rektör Prof. Dr. Salih Karacabey, Bozok Üniversitesi 11. Spor Şenlikleri’ni başlatmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek şunları söyledi; “Spor Şenlikleri yapmamızdaki amaç öğrenciler arasında birlik, beraberlik ve kaynaşmayı sağlamak. Yapılacak müsabakalarda centilmenlik anlayışını öğrencilerimizin benimsemesine yardımcı olarak sporun dostluk ve kardeşlik olduğuna dikkat çekmektir. Müsabakaların şenlik havasında ve centilmenlik içerisinde, sakatlanmaların olmadığı bir ortamda geçmesini temenni ediyorum. Müsabakalarda yer alacak öğrenci ve personelimize şimdiden başarılar diliyorum.”

Açılış konuşmalarının ardından Üniversite Halk oyunları ekibi sahne aldı. RektörProf. Dr. Salih Karacabey 17-21 Mart 2018 tarihleri arasında Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen Badminton müsabakasında büyük bir başarı göstererek 1. Lige yükselmeye hak kazanan Üniversitemiz Badminton Takımı’nı tebrik ederek birincilik kupalarını takdim etti. 

Şenlik kapsamında ilk gün yapılacak olan basketbol müsabakasında Tıp Fakültesi ile Fen-Edebiyat Fakültesi erkek basketbol takımları karşı karşıya geldi.  Karşılaşmanın başlama atışını Rektör Prof. Dr. Salih Karacabey yaptı. Yozgat Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Alpaslan Türkeş Huzurevi’nde kalan huzurevi sakinleri de Bozok Üniversitesi 11. Spor Şenlikleri açılış müsabakasını ilgiyle takip ederek sporcuları destekledi.  Toplamda 18 gün sürecek olan Bozok Üniversitesi 11. Spor Şenlikleri farklı dalların yer aldığı spor müsabakaları ile devam edecek.


Bu haber 17 Nisan 2018 Salı tarihinde eklenmiştir.