Son Dakika

KÖSE, KANDİLİ KUTLADI

AK Parti Yozgat İl Başkanı Celal Köse, Miraç Kandili dolayısıyla yaptığı açıklamada, Yozgat halkının Miraç Kandili’ni tebrik ederek, kandilin tüm İslam alemine barış huzur ve kardeşlik getirmesi dileğinde bulundu

Bu haber 412 kez okundu.
Yazı Boyutu

AK Parti Yozgat İl Başkanı Celal Köse, Miraç Kandili dolayısıyla yaptığı açıklamada, Yozgat halkının Miraç Kandili’ni tebrik ederek, kandilin tüm İslam alemine barış huzur ve kardeşlik getirmesi dileğinde bulundu.

İl Başkanı Köse, açıklamasında şunları kaydetti: “Bu manevi istisnai günler, bireysel ve toplumsal olarak iman, ibadet ve ahlak bakımından kendimizi yenileme, geleceğimizi Allah’ın rızası doğrultusunda planlama ve ümitlerimizi tazeleme fırsatları sunar. 

Rahmet ve mağfiret iklimi olan ve merhamet kapılarının sonuna kadar açıldığı Üç Aylar içerisindeki en müstesna günlerden birisi olan Miraç, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (SAV) ihsan ve ikram dolu mucizevi bir yolculukla Cenab-ı Hakkın yüksek huzuruna kabul edildiği kutlu yolculuğun adıdır. 

Merhamet kapılarının sonuna kadar açıldığı bu geceyi fırsat bilerek, yüce dinimizin bizden istediği, sevgi, saygı ve hoşgörü ortamının kurulmasına, birlik, beraberlik ve kardeşliğimizin güçlenmesine, insani ve ahlaki meziyetlerin yaygınlaşmasına gayret göstermeliyiz. Bu vesile ile Yozgatlı hemşerilerimizin ve İslam Alemi’nin 13 Nisan Cuma  günü idrak edeceğimiz Miraç Kandili’ni kutlar; barış, huzur ve kardeşliğe vesile olmasını dilerim”


Bu haber 13 Nisan 2018 Cuma tarihinde eklenmiştir.