Son Dakika

“Üç Aylar Birlik Beraberliğimizin Güçlenmesine Vesile Olsun”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Yozgat İl Başkanı Ethem Sadef, dinimizde 3 aylar olarak bilinen Recep, Şaban ve Ramazan aylarının feyizli ve bereketli maneviyatına girmek üzere olunduğunu belirterek, Üç aylar birlik beraberlik ve kardeşlik duygularının güçlenmesine vesile olması dileğinde bulundu

Bu haber 459 kez okundu.
Yazı Boyutu

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Yozgat İl Başkanı Ethem Sadef, dinimizde 3 aylar olarak bilinen Recep, Şaban ve Ramazan aylarının feyizli ve bereketli maneviyatına girmek üzere olunduğunu belirterek, Üç aylar birlik beraberlik ve kardeşlik duygularının güçlenmesine vesile olması dileğinde bulundu.

MHP İl Başkanı Ethem Sadef, İslam aleminin 3 aylara girmesi dolayısıyla yaptığı açıklamada, 3 ayların önemine değindi.

Başkan Sadef, açıklamasında şunları kaydetti: “Dinî hayatımızda “Üç Aylar” olarak bilinen Recep, Şaban ve Ramazan aylarının feyizli ve bereketli maneviyat mevsimine bir kez daha girmek üzereyiz. Üç Aylar diye adlandırılan Recep, Şaban ve Ramazan ayları Yüce Allah’ın ruhumuza ikram ettiği faziletli ve feyizli bir zaman dilimidir. Yapılan dua ve niyazların dalga dalga Allah’a(c.c.) ulaştığı, dökülen pişmanlık gözyaşlarının günahları silip yok ettiği kandiller geçididir. Özellikle bu ay ve gecelerde geçmişteki hata ve günahlarımızdan pişman bir şekilde “Af ve Merhamet” sahibi Rabbimize gönülden yalvararak “tövbe ve istiğfar”da bulunmalıyız. İdrak edeceğimiz mübarek Üç Aylar, Yaratıcımıza, ailemize, çocuklarımıza, milletimize ve bütün insanlığa karşı görev ve sorumluluklarımızı hatırlatmalı, hata, ihmal ve kusurlarımızdan dönmemize, gaflet uykusundan uyanmamıza vesile olmalıdır. Aramızdaki çekişmeleri, ihtilafları, şahsî menfaat hesaplarını, basit düşünce farklılıklarını bertaraf etmeli; her zamandan daha çok muhtaç olduğumuz ve Yüce Dinimizin bizden ısrarla istediği, barış, hoşgörü, kardeşlik, birlik ve beraberliğimizin güçlenmesine, insanî ve ahlakî meziyetlerin yeniden yeşermesini sağlamalıdır.  Bu duygu ve düşüncelerle başta ülkemiz olmak üzere bütün Türk İslam âleminin üç aylarını tebrik ediyor; ülkemiz, Türk İslam âlemi ve tüm insanlık için hayırlara, barış ve huzura vesile olmasını Yüce Allah’tan (c.c) niyaz ediyorum.”


Bu haber 20 Mart 2018 Salı tarihinde eklenmiştir.