Son Dakika

Yerköy İlçe Temsilcisi Hacı Dereli

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Genel Merkezi, Yerköy İlçe Temsilcisi olarak Hacı Dereli’yi görevlendirdi

Bu haber 551 kez okundu.
Yazı Boyutu

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Genel Merkezi, Yerköy İlçe Temsilcisi olarak Hacı Dereli’yi görevlendirdi.

TÜGVA Yozgat İl Temsilcisi Muhammed Recayi Büyüksoy tarafından görevin kendisine tebliği edilmesinin ardından bir açıklamada bulunan Hacı Dereli, Türkiye Gençlik Vakfı’nın, yeni Türkiye’nin geleceğinde önemli bir temel taşı olacağını belirterek, “Ülkemizin yeni geleceği doğrultusunda özveri ile çalışmaya devam edeceğiz. Yeni bir vakıfçılık anlayışı ile yola çıkan ve önemli bir misyon yüklenen Türkiye Gençlik Vakfı, dünya üzerinde iyi ve güzele dair ne varsa savunan, her daim hakkın ve adaletin tarafında olacak bir nesil yetiştirme amacıyla kurulmuş yeni nesil bir gençlik vakfıdır. Misyon olarak; gençliğin sosyal, fiziksel, zihinsel, ruhsal ve manevi gelişimlerini gözeterek, kendini devamlı geliştiren, yenilikçi ve nitelikli insan kıymetinin oluşumuna katkı sağlamaktır. Vizyon olarak; medeniyetimizi yeniden ihya ve inşa edecek nesilleri yetiştiren bir vakıf olmak yolunda hareket eden ve teşkilatlanan Türkiye Gençlik Vakfı, yeni Türkiye’nin geleceğinde önemli bir temel taşı olacaktır” dedi.

Hacı Dereli açıklamasının devamında, TÜGVA’nın Türkiye’de gençlere uzanan bir el olduğunu bu anlamda vakfın geleneklere bağlı kalarak, çağın gereklerini iyi okuyabilen, topluma ve insanlığa değer katan başarılı, hoşgörülü gençlik için çalışacaklarını ifade etti.

TÜGVA Yozgat İl Temsilcisi Muhammed Recayi Büyüksoy ise yaptığı açıklamada, “Tügva Yerköy İlçe Temsilciliği görevini Hacı Dereli arkadaşımıza tebliğ ettik. Vakfımıza, Yerköy ilçesi gençliğine ve kardeşimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.


Bu haber 16 Mart 2018 Cuma tarihinde eklenmiştir.