Son Dakika

TKDK 3. ÇAĞRI İLANI SÜRESİ UZATILDI

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) tarafından yapılan açıklamada, 7 alt sektörün desteklendiği 302 “Çiftlik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi ve İş Geliştirme” tedbiri için 15 Mart 2018 olan son proje başvuru kabul tarihinin, 30 Mart 2018 tarihine kadar uzatıldığı ifade edildi

Bu haber 679 kez okundu.
Yazı Boyutu

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) tarafından yapılan açıklamada, 7 alt sektörün desteklendiği 302 “Çiftlik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi ve İş Geliştirme” tedbiri için 15 Mart 2018 olan son proje başvuru kabul tarihinin, 30 Mart 2018 tarihine kadar uzatıldığı ifade edildi.

21 Aralık 2017 tarihinde yayınlanan IPARD II 3. Başvuru Çağrı İlanı kapsamındaki 302 “Çiftlik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi ve İş Geliştirme” tedbirinin son proje başvuru kabul tarihinde değişikliğe gidildi. Süs Bitkileri, Tıbbi ve Aromatik Bitkiler, Fide ve Fidan Yetiştiriciliği ile Mantar Yetiştiriciliği gibi sektörleri kapsayan Bitkisel Üretimin Çeşitlendirilmesi, Bitkisel Ürünlerin İşlenmesi ve Paketlenmesi; ilimizde yaygın olarak yürütülen Arıcılık faaliyetlerini içeren Arıcılık ve Arı Ürünlerinin Üretimi, İşlenmesi ve Paketlenmesi; Halı, Kilim Üretimi, Et ve Süt İşleme tesisi ve daha birçok üretim ve işleme faaliyetini içeren Zanaatkarlık ve Yerel Ürün İşletmeleri; Otel ve Restoran işletmeciliğini kapsayan Kırsal Turizm ve Rekreasyon Faaliyetleri; Alabalık, Sazan ve daha birçok balık türlerinin yetiştirilmesini amaçlayan Su Ürünleri Yetiştiriciliği; Üretici Örgütlerinin başvurabileceği ve üreticilerin daha modern tarımsal makine-ekipman kullanarak tarımsal verimliliği artırabilmelerini sağlayacak Makine Parkları ile günümüzün en önemli yatırım alanlarından olan Enerji üretimini içeren Yenilenebilir Enerji Yatırımları sektörü olmak üzere toplam 7 sektörün desteklendiği tedbirde son proje başvuru kabulleri, 30 Mart 2018 tarihinde yapılacak. Süre uzatılmasına ilişkin TKDK resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, “IPARD II Programına ait 3. Başvuru Çağrı İlanı kapsamında 302 “Çiftlik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi ve İş Geliştirme” tedbiri için son başvuru kabul tarihi 30 Mart 2018 Cuma günü mesai bitimine kadar uzatılmıştır. İlave süre uzatımı yapılmayacaktır. Online başvuru sistemi ise 27 Mart 2018 tarihinde saat 21:00’ de kapatılacaktır. Online başvuru sistemindeki tüm işlemlerin (başvuru girişi, evrak yükleme, tamamlama, yazdırma vb.) belirtilen tarih ve saate kadar tamamlanması gerekmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” denildi.


Bu haber 14 Mart 2018 Çarşamba tarihinde eklenmiştir.