Son Dakika

"KORKMA"

Yozgat'ta İstiklal Marşı'nın kabul edilişinin 97'nci yıl dönümü ve milli şair Mehmet Akif Ersoy'u anma programı düzenlendi

Bu haber 425 kez okundu.
Yazı Boyutu

Yozgat'ta İstiklal Marşı'nın kabul edilişinin 97'nci yıl dönümü ve milli şair Mehmet Akif Ersoy'u anma programı düzenlendi. 

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Konferans Salonu’nda düzenlenen program saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Şehit Fuat Bahadır Buharalıoğlu Anadolu Lisesi Edebiyat Öğretmeni Şimşek Yıldırım günün anlam ve önemin belirten bir konuşma yaptı. Şehit Fuat Bahadır Buharalıoğlu Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrenciler tarafından Mehmet Akif Ersoy'un hayatı, edebi kişiliği, İstiklal Marşı'nın kabul ediliş aşamalarını anlatan, içinde çeşitli canlandırmalar, şiirler ve tiyatro gösterisi sunuldu. Daha sonra İstiklal Marşı'nın kabulünü anlatan sinevizyon gösterisiyle program sona erdi.  Düzenlenen etkinliğe Yozgat Vali yardımcıları Adem Yılmaz ve Salih Altun, Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Bilgihan Yeşilyurt, İl Emniyet Müdürü Seçkin Çengeloğlu, Yozgat Belediye Başkan Yardımcısı Talip Karslıoğlu, öğretmen ile öğrenciler katıldı. 


Bu haber 13 Mart 2018 Salı tarihinde eklenmiştir.