Son Dakika

Şefaatli Tso Lokomotif Rol Üstlenmeye Devam Ediyor

Şefaatli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ulusoy, Oda Genel Sekreteri Yasin Karaca ve Yozgat Odalar, Borsalar Akademik Danışmanı Dr

Bu haber 368 kez okundu.
Yazı Boyutu

Şefaatli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ulusoy, Oda Genel Sekreteri Yasin Karaca ve Yozgat Odalar, Borsalar Akademik Danışmanı Dr. Mehmet Kara ile faaliyette bulunan işletmeleri ziyaret etti.

Şefaatli’nin gelişim ve kalkınmasında lokomotif görevi üstlenen Ticaret ve Sanayi Odası, ilçede faaliyet gösteren işletmelerin sorunlarının çözümüne öncülük ediyor.

Şefaatli TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ulusoy, kalkınma, bölgesel gelişim adına faaliyette bulunan her işletmenin kendileri için önemli olduğunu belirterek, ziyaretlerle istişarede bulunduklarını ve destek olabilecekleri alanları tespit ettiklerini söyledi.

Son dönemde ilçemiz adına bir ilke imza atılacağından, oda olarak büyük bir gurur yaşadığını dile getiren Ulusoy, her türlü desteği sağlayacaklarını ifade etti.

Ziyaret çerçevesinde Şefaatli için önemli olan Karanlıkdere Projesi üzerinde değerlendirme yapıldı. Şefaatli Karanlık Dere mevkiinde tarım ve meyvecilik araştırma ve geliştirme faaliyetleri gösterecek olan Karanlıkdere Tarım ve Meyvecilik Üretim Saneyi Ticaret A.Ş. olarak kurulan ve tescili yapılan işletmen stratejik olarak değerlendirildi.

 Ziyaret edilen işletmelerden Dişlitaş Tarım Makinaları İmalat ve Pazarlama firması yetkilisi Abdurrahman Dişlitaş, yaptığı faaliyetler hakkında detaylı bilgiler verdi. Özellikle tarım akinaları imalatı, tırmık, çizel, kültivatör ve yaylı kültivatör imalatında bulunan firma “ Yerli Malı Belgesi “ alan ilk firma olma özelliği ile de ön plana çıkıyor.  Yerli malı üretim ile ülkenin ithalat  ıskacından kurtulması adına kendi açılarından önemli işler yapacaklarına inandıklarını belirten Dişlitaş, “bundan sonra da çalışmalarımız artan bir ivme ile devam edecek ve Şefaatli adına önemli kazanımlarımız olacak” dedi.  17 dönüm arazi üzerine kurulmuş modern bir tarım işletmesi görünümünde olan Banu Sakallı tarım işletmesi yetkilisi Ömer Sakallı çalışmaları hakkında bilgi verdi. Sakallı, Yozgat’ın bundan sonraki süreçlerde tarım ve hayvancılık üssü olacağına inandığını ve kendilerinin de bu alanda modern bir tesis ile faaliyetlerini sürdüreceklerini söyledi. Sakallı, önümüzdeki dönem içerisinde damızlık hayvan yetiştiriciliği ile bu alanda büyük bir açığın kapanmasına Şefaatli olarak destek sunacaklarını kaydetti.  Osmanlı Yapı Market yetkilisi Makine Mühendisi Muhammet Mustafa Yıkılmaz ise , Fransa da aldığı eğitimden sonra memleketine yatırım yapma kararı aldığını söyledi. 

Yıkılmaz, bu yıl içerisinde ihracata başlayacağını bunun için pazar araştırmalarını tamamladığını bildirdi.


Bu haber 13 Mart 2018 Salı tarihinde eklenmiştir.