Son Dakika

ÇİFTE MUTLULUK YAŞADI

AK Parti Kadın Kolları Başkanlığına Kasım ayı içerisinde atanan İlknur Ünal, doğum gününde gerçekleştirilen kongrede güven oyu alarak başkan seçildi

Bu haber 604 kez okundu.
Yazı Boyutu

AK Parti Kadın Kolları Başkanlığına Kasım ayı içerisinde atanan İlknur Ünal, doğum gününde gerçekleştirilen kongrede güven oyu alarak başkan seçildi. 

AK Parti’de kongre çalışmaları tamamlandı. AK Parti genel merkezince Temmuz 2017’de verilen kongre stardı Yozgat’ta kadın kollarının kongresi ile sonuçlandı. 

AK Parti Yozgat Kolları Başkanı İlknur Ünal çifte mutluluk yaşadı. Doğum gününde teşkilatının kongresini gerçekleştiren Ünal’ın oldukça mutlu olması dikkat çekti. 

YOĞUN KATILIM 

AK Parti Kadın Kolları Beşinci Olağan Kongresi gerçekleştirildi. 

Yozgat Belediyesi Büyük Sinema Salonu'nda düzenlenen kongreye Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, AK Parti Yozgat Milletvekilleri Abdulkadir Akgül, Ertuğrul Soysal, Yusuf Başer, AK Parti İl Başkanı Celal Köse, Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, belediye başkanları, teşkilat başkanları ve partililer katıldı. 

Kongreye yönetmek üzere MKYK üyesi Meliha Akyol divan başkanı seçilirken, Mehtap Bekdemir, Aysun Uslu, Münire Biçer Tıraşoğlu ve Nurhan Yavuz üye olarak görev aldılar. Kongre saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı. 

AK Parti Kadın Kolları Başkanı İlknur Ünal, kadınların mücadelesini bir hak mücadelesi olarak gördüklerini söyledi. 

Ünal, "Kadınları dışlayan ikinci sınıf muamele yapan ülkeler asla ilerleyemez. Bunun bilincinde olan Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan kadının her alanda önünü açarak destek olmuştur. Partimizin hak ve inanç özgürlüğü politikası ile kadınlarımız başörtüsü ile meclise girebilmiştir. Kadının kafasındaki örtü ile değil, kafasının içindeki fikirler ile; üzerindeki elbise ile değil, yüreğindeki inanç ile değerlendirilmesi gerekmektedir. Türkiye kadınları tarih boyunca istiklal mücadelelerinde daima ön safta yer almışlardır. Kimi zaman devletin kuruluşunda, kimi zaman vatanın kurtuluşunda görev alan kahraman kadınların geride asla unutulmayacak biz kadınlara rehber olacak bir miras bırakmışlardır. İşte o mirasın eseri olan 15 Temmuz gecesinde bir millet ayağa kalkmıştır. Kadını ile erkeği ile kendilerini siper etmişlerdir. Ecdadımızdan aldığımız ilhamla bizde sesimizin yettiği en yüksek tonla diyoruz ki; başaramayacaksınız, birliğimizi bölemeyeceksiniz, bayrağımızı elde edemeyeceksiniz, ezanlarımızı susturamayacaksınız, devletimizi yıkamayacaksınız" dedi. 

ÇİFTE MUTLULUK 

AK Parti Kadın Kolları Başkanı Ünal, kürsüdeki konuşmasında bugünün kendisi açısından oldukça gururlu ve mutluluk verici olduğunu aktardı. 

Doğum gününde teşkilatının kongresinin gerçekleştirildiğini vurgulayan Ünal, “Kadın kolları olarak sorumluluğumuzun bilincindeyiz. 2019 seçimleri için bugünden itibaren çalışmalara başlayacağız. Çalmadık kapı, sıkmadık el, dokunmadığımız gönül bırakmayacağız” diye konuştu. 

Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, Milletvekilleri Abdulkadir Akgül, Ertuğrul Soysal, Yusuf ve AK Parti İl Başkanı Celal Köse’nin konuşmalarının ardından Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. 

Bozdağ, "Geleneklerimize, kültürümüze, sahip olduğumuz medeniyete saldırmak, dinimize saldırmak için kadını bahane eden pek çok çevreleri de görüyor ve onları da yakından takip ediyoruz. Bizim dinimizde, bizim kitabımız Kuran'da, Peygamber efendimizin sünnetinde, sahip olduğumuz kültürde, medeniyette, gelenekte kadına şiddet yoktur" dedi. 

Konuşmaların ardından seçimlere geçildi. 600 delegeden 367’sinin katıldığı kongrede üyelerin oyunun tamamını alan İlknur Ünal başkan seçildi. 

AK Parti Kadın Kolları yönetimi şu isimlerden oluştu: Hanım Çatar, Özlem Çam, Hatice Yüksekkol, İlknur Gezginci, Elif Göktekin, Zeynep Solmaz, Fatma Gizem Çapan, Tuğba Güler, Birsen Şahiner, Senem Avcı, Kerime Ezen, Büşra Arslan, Amine Şahin, Esma Gültekin, Kübra Başaran, Amine Tarikçi, Arife Aygül, Meryem Güneşer, Esra Halıcı, Kübra Arslan, Mevlüde Er, Münevver Altınok, Halime Kaynak, Şeyma Coşkun, Dilara Karakoç, Nagihan Çekiç, Seda Çelikkaya, Ayşe Yılmaz ve Sevilay Yaşar.


Bu haber 12 Mart 2018 Pazartesi tarihinde eklenmiştir.