Son Dakika

ERDOĞAN, GENÇLERE SESLENDİ

TÜGVA Yükseköğretim Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen Fikir, Oluş ve Diriliş Buluşması, Türkiye’nin dört bir tarafından 7 bini aşkın üniversiteli gencin katılımı ile Ankara’da gerçekleşti

Bu haber 717 kez okundu.
Yazı Boyutu

TÜGVA Yükseköğretim Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen Fikir, Oluş ve Diriliş Buluşması, Türkiye’nin dört bir tarafından 7 bini aşkın üniversiteli gencin katılımı ile Ankara’da gerçekleşti. 

YOZGAT’TAN 200 GENÇ KATILDI 

TÜGVA tarafından düzenlenen programa Yozgat’tan 200 genç katıldı. TÜGVA Yozgat İl Temsilcisi Muhammed Recayi Büyüksoy, üniversite teşkilat buluşmasına yoğun katılım gösterdiklerini söyledi. 

Büyüksoy, TÜGVA Yükseköğrenim Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen Fikir, Oluş ve Diriliş Buluşması, Türkiye’nin dört bir tarafından bin beş yüz üniversiteli genç ile Ankara’da gerçekleştiğini aktardı. Büyüksoy programda Milletimizin en büyük sermayesinin imanlı, liyakatli ve vatansever gençlik olduğuna dikkat çekilerek, gençlere sorumluluklarının hatırlatıldığını ifade etti. Büyüksoy, gençlerin kültürlerine, inançlarına ve davalarına sahip çıktıklarını aktardı. 

ERDOĞAN GENÇLERE 

SESLENDİ 

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan, “Eski Türkiye’de hatırlar mısınız, Başbakan başka bir ülkenin devlet başkanı önünde elleri önünde bağlı, kafası önüne eğik bir şekilde bir fotoğrafı vardır. İşte eski Türkiye’nin fotoğrafı. Yeni Türkiye’de nasıl? Yeni Türkiye’de Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ‘Dünya 5’ten büyüktür’ diye bütün dünyanın adaletsiz sistemine bir başkaldırı söylemini gerçekleştirebiliyoruz.” dedi. 

Türkiye’nin 21 senede çok ilerleme kaydettiğini belirten Erdoğan, salondaki öğrencilere 21 sene sonrası için kendilerine çok büyük hedefler koymalarını istedi. 

“TÜRKİYE’NİN AYDINLIK BİR GELECEĞİNİN OLMASI İÇİN GAYRET EDİYORUZ” 

Bilal Erdoğan, birçok vakıfta, dernekte neslin iyi yetişmesi, Türkiye’nin çok daha aydınlık bir geleceğinin olması için gayret ettiklerini vurguladı. 

Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin’de çıkan çatışmalarda 8 askerin şehit olduğunu anımsatan Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Orada çok önemli bir mücadeleyi devam ettiriyoruz. O da nedir? Aslında bir ülkenin bağımsızlık mücadelesi. Sınırımızın ötesinden kaynaklı olacak tehditleri, yerinde ortadan kaldırmanın mücadelesi. Neden? Çünkü sizin müttefikiniz olduğunu söyleyen ülkeler, sizinle aynı ittifak içerisinde olduğunu zannettiğiniz ülkeler gelip ne yapıyorlar? Oralardaki tehditleri besliyorlar, destekliyorlar. Onları adeta gelecekte sizin başınıza bela olsunlar diye yetiştiriyorlar. Eski Türkiye’de biz bunlara göz yumardık. Eski Türkiye’de hatırlar mısınız, Başbakan başka bir ülkenin devlet başkanı önünde elleri önünde bağlı, kafası önüne eğik bir şekilde bir fotoğrafı vardır. İşte eski Türkiye’nin fotoğrafı. Yeni Türkiye’de nasıl? Yeni Türkiye’de Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ‘Dünya 5’ten büyüktür’ diye bütün dünyanın adaletsiz sistemine bir başkaldırı söylemini gerçekleştirebiliyoruz.”


Bu haber 07 Mart 2018 Çarşamba tarihinde eklenmiştir.