Son Dakika

Çocuk Yataklı Servisi Hizmet Vermeye Başladı

Saraykent Şehit Beytullah Yeşilay Devlet Hastanesinde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanının atanmasından sonra çalışmaları tamamlanan hastanede, Çocuk Yataklı Servisi açılarak, hizmet vermeye başladı

Bu haber 765 kez okundu.
Yazı Boyutu

Saraykent Şehit Beytullah Yeşilay Devlet Hastanesinde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanının atanmasından sonra çalışmaları tamamlanan hastanede, Çocuk Yataklı Servisi açılarak, hizmet vermeye başladı. Çocuklar, yataklı tedavi alabilecek, sevk oranları düşecek.

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Çağrı Coşkun yaptığı açıklamada; Çocuk Servisine hasta kabulüne başladıklarını ve bu sayede çocuk hastalarının sevk oranının düşürülerek, bölge halkının memnuniyetini artırmak için çalışmaların hız kazandığını belirtti.

Hastane Başhekimi Uzm. Dr. Volkan Varol ile yaptığı açıklamada; “ Dâhiliye, Acil Servis ve Evde Sağlık Birimine ek olarak Çocuk Yataklı Servisin açılmasıyla, ilçenin sağlık hizmeti ihtiyacını büyük oranda karşılamış bulunmaktayız. Saraykent ilçemizde sağlık hizmet kalitesini bir adım daha ileriye taşımaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.


Bu haber 01 Mart 2018 Perşembe tarihinde eklenmiştir.