Son Dakika

Akut Öğrenci Topluluğu’ndan Deprem Semineri

Bozok Üniversitesi Arama Kurtarma Derneği (AKUT) öğrenci topluluğu organizasyonuyla Yozgat Merkez Osmanpaşa Köyü İlk ve Ortaokulunda deprem bilinçlendirme semineri yapıldı

Bu haber 964 kez okundu.
Yazı Boyutu

Bozok Üniversitesi Arama Kurtarma Derneği (AKUT) öğrenci topluluğu organizasyonuyla Yozgat Merkez Osmanpaşa Köyü İlk ve Ortaokulunda deprem bilinçlendirme semineri yapıldı.

Topluluk danışmanı Öğretim Görevlisi Tülay Hashemi önderliğinde ve AKUT seminer ekibi gönüllülerinin katılımıyla gerçekleştirilen seminerde deprem öncesi, deprem anı ve deprem sonrası yapılması gerekenler hakkında öğrenciler bilgilendirildi. Seminer sonrası öğrencilere AKUT tarafından temin edilen kırtasiye ve ilk yardım malzemeleri başta olmak üzere çeşitli hediyeler dağıtıldı.

Osmanpaşa İlk ve Ortaokulundaki etkinlikten sonra da AKUT Öğrenci Topluluğu üyelerine “Afet Bilinçlendirme Semineri” düzenlendi. Topluluk başkanı Neziha Arıdal öğrencilerin topluluğa ve etkinliğe ilgisinden son derece memnun olduklarını ve üniversitemizin tüm öğrencilerini kulüpte görmekten mutluluk duyacaklarını ifade etti. 

Ayrıca katkılarından dolayı Bozok Üniversitesi Rektörlüğüne, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığına ve AKUT’a teşekkürlerini sundu.


Bu haber 01 Mart 2018 Perşembe tarihinde eklenmiştir.