Son Dakika

YAZAR ÇAMLICA, YÜREKLERE MİSAFİR OLDU

Eğitimci-Yazar Sait Çamlıca, Yozgat’ta ‘Motivasyon ve Başarı’ konferansı düzenledi

Bu haber 1010 kez okundu.
Yazı Boyutu

Eğitimci-Yazar Sait Çamlıca, Yozgat’ta ‘Motivasyon ve Başarı’ konferansı düzenledi.

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce hazırlanan program kapsamında Eğitimci-Yazar Sait Çamlıca, öğrenci ve öğretmenlere konferans verdi.

Yozgat Belediyesi Büyük Sinema Salonu’nda gerçekleştirilen konferansta Eğitimci-Yazar Sait Çamlıca, okumaya daha çok zaman ayrılması gerektiğini belirterek, bunun her bireye aşılanması gerektiğini söyledi.

Çamlıca çocukların eğitim ve yetiştirilmesinde yaşanan problemlere değinerek çözüm önerilerinde bulundu.

Anne, baba ve çocuklar arasındaki ilişkileri, bu ilişkilerin önemini, topluma yansımalarını örnekleriyle anlatan Çamlıca, anne ve babaların çocuklarını iyi bir şekilde yetiştirmeleri için mutlaka kitap okumaları gerektiğini kaydetti. Toplum içinde yapılan birçok hatanın aileden kaynaklandığını ifade eden Çamlıca, çocukların yetişmelerinde anne-baba ve eğitimciler başta olmak üzere herkesin önemli sorumluluklarının bulunduğunu söyledi.

Öğrencilerimize yönelik olan “Başarı ve Motivasyon ” konferansında konuşan Eğitimci, Yazar Sait Çamlıca yaklaşık 90 dakika çok keyifli bir söyleşi gerçekleştirdi.

Başarı için motivasyonun gerekliliği üzerinde duran Yazar Çamlıca, “hiçbir başarının çalışmadan kazanılamayacağı, bedel ödemeden hiçbir şeyin elde edilemeyeceğini vurgulayarak, öğrencilere teknolojinin, bilgisayarın, cep telefonunun, internetin, sosyal medyanın esiri olmayın. Onu her zaman kontrol altında tutun. Bol okuyun, öğrendiklerinizi tekrar edin, yaptığınız iş de dürüst olun, kendinizi geliştirin. Çünkü ilerde sefasını da siz çekeceksiniz, cefasını da” dedi.


Bu haber 21 Şubat 2018 Çarşamba tarihinde eklenmiştir.