Son Dakika

ÖZEL ÇOCUKLARI TOPLUMA KAZANDIRAN PROJE

Eğitim ve öğretime başladığı günden bu yana Yozgat’ta engelli öğrencilere yönelik önemli kazanımlar sağlayan ve engelli ailelerin beğenisini kazanan Özel Sürmeli Destek Eğitim Merkezi şimdi de zihinsel engelli öğrencilerimize yönelik önemli bir girişimde bulundu

Bu haber 734 kez okundu.
Yazı Boyutu

Eğitim ve öğretime başladığı günden bu yana Yozgat’ta engelli öğrencilere yönelik önemli kazanımlar sağlayan ve engelli ailelerin beğenisini kazanan Özel Sürmeli Destek Eğitim Merkezi şimdi de zihinsel engelli öğrencilerimize yönelik önemli bir girişimde bulundu. Yaklaşık 2 aydır basketbol eğitimlerini sürdüren Özel Sürmeli Destek Eğitim Merkezi önceki gün Galata Sağlık Sanat ve Spor Kulübü Derneği altında resmileşerek resmen faaliyete başladı.

Özel Sürmeli Destek Eğitim Merkezi öncülüğünde Galata Sağlık Sanat ve Spor Kulübü Derneği altında Özel Sporcular Basketbol Takımı faaliyete girdi. Kuruluş evraklarını tamamlayan Özel Sürmeli Destek Eğitim Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Soner Tumgan, önceki gün Gençlik Spor İl Müdürü Oğuzhan Güneşer’i ziyaret ederek takımın kuruluşunu resmileştirirken, bizzat göstermiş olduğu ilgi ve destek için de Güneşer’e teşekkür etti.

AMACIMIZ 

GENÇLERİMİZİ 

TOPLUMA 

KAZANDIRMAK

Konuyla ilgili açıklama yapan Tumgan, ‘Yaklaşık 2 aydır zihinsel engelli öğrencilerimizden oluşturduğumuz bir takım ile çalışmalarımızı sürdürüyorduk. Temel amacımız öncelikli olarak çocuklarımızın yüzünü bir nebze daha güldürmek, mutlu kılmak. Çocuklarımız haftada 2 gün yaptığımız antrenmanları iple çeker hale geldi. Gördük ki doğru bir adım atmışız. Bizde Galata Sağlık Sanat ve Spor Kulübü Derneği altında bir kulüp kurduk. Yozgat’ta ir ilki gerçekleştirmenin ve çocuklarımızı topluma kazandırmanın bir yöntemini bulmanın mutluluğunu yaşıyoruz’ dedi.

GÜNEŞER’E ÖZEL 

TEŞEKKÜR

Kuruluşu sürecinde en büyük desteği Gençlik Spor İl Müdürü Oğuzhan Güneşer’den aldıklarını ifade eden Tumgan, ‘Özel Sporcular Basketbol Takımının kuruluşuna vesile olması açısından özellikle Oğuzhan Beye özel teşekkür etmek istiyorum. Sağ olsun kuruluşumuzda özel ilgi gösterdi. Engelli gençlerimiz için her türlü desteği seferber edeceklerini söyledi. İnşallah bu takıma herkesin sahip çıkacağına inanıyorum. Ve başarabilirsek takımımızı Özel Sporcular Türkiye Basketbol Şampiyonasına hazır edip derece ile gelmesine çaba göstereceğiz’ diye konuştu.

Daha sonra konuşan Gençlik Spor İl Müdürü Oğuzhan Güneşer, ‘Yozgat’ta ilk kez faaliyete geçecek olan zihinsel engelli basketbol takımı bizim için özel bir branş olacak. Engelli gençlerimize yönelik düşünülen bu özel projeye sonuna kadar desteğimiz sürecektir. Hayırlı uğurlu olsun’ şeklinde konuştu.


Bu haber 15 Şubat 2018 Perşembe tarihinde eklenmiştir.