Son Dakika

Şairler ve Yazarlar Derneği İstişarede Bulundu

Yozgat Şairler ve Yazarlar Derneği Başkanı Ahmet Sargın düzenlediği toplantıda yerel basın ve sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle istişarelerde bulundu

Bu haber 402 kez okundu.
Yazı Boyutu

Yozgat Şairler ve Yazarlar Derneği Başkanı Ahmet Sargın düzenlediği toplantıda yerel basın ve sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle istişarelerde bulundu.

Yozgat Şairler ve Yazarlar Derneği tarafından gerçekleşen arabaşılı toplantıya Vali Yardımcısı Şükrü Çakır, BBP Genel Başkan Yardımcısı Selahattin Şenliler, İl Dernekler Müdürü Hakkı Yurtlu, çeşitli dernek başkanları ve yerel basın mensupları katıldı. 

Dernek Başkanı Sargın, Afrin’de devam eden harekata Yozgat’tan tam destek verdiklerini, harekata karşı çıkan bazı meslek birliklerinin gayrı milli tutumlarını da Yozgat’tan kınadıklarını ifade etti. 

Sargın,” Yozgat'ın tanıtımı ve Yozgat kültürünün yaşatılması- araştırılması adına kurduğumuz Yozgat Şairler ve Yazarlar Derneği adından söz ettiren ülke genelinde tanınan bir dernek haline geldi. Rabbimize şükürler olsun. Çalışmalarımızda bize destek olan yönetimimize, üyelerimize, tüm kurum ve kuruluşlara şükranlarımızı sunuyoruz.

Bugünlerde ülkemiz güney sınırlarını koruma ve güvence altına alma adına ciddi bir mücadele veriyor. Suriye'nin kuzeyinde "Zeytin Dalı " adıyla başlatılan uluslararası savunma hakkını kullanarak başlattığı bu mücadeleyi destekliyor, kahraman ordumuza havada, karada ve denizde muvaffakiyetler diliyoruz. 

Rabbim ordumuzun- ülkemizin yar ve yardımcısı olsun. Şehit düşen kahraman Mehmetçiklerimize Allah dan rahmet diliyoruz. Gazilerimize de acil şifalar dileriz. Bizlere de görev düşerse hazır ve nazır olduğumuzun bilinmesini isteriz.”

Ahmet Sargın, Yozgat’a kurulması istenilen Şehitler Müzesi ile ilgili de basın mensupları, protokol ve dernek başkanlarıyla istişarelerde bulundu. Sargın, etkinliğin gerçekleşmesine maddi manevi katkı sunan BBP Genel Başkan Yardımcısı Şenliler’e de teşekkür etti.

 BBP Genel Başkan Yardımcısı Selahattin Şenliler de, Yozgat’a kurulması planlanan Şehitler Müzesi’nin doğru ve yerinde bir proje olacağını, Türk Milleti’ni ayakta tutan duygu ve ruhun bugün Afrin’de yine ortaya çıktığını sözlerine ekleyerek, Afrin operasyonunda devlete tam destek verilmesi gerektiğini aktardı.


Bu haber 13 Şubat 2018 Salı tarihinde eklenmiştir.