Son Dakika

Veli Eğitimi Öncelik

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, il eğitim seviyesinin yükseltilmesinde velilere de önemli görevler düştüğünü belirterek, veli eğitimlerinin öncelikleri olduğunu söyledi

Bu haber 538 kez okundu.
Yazı Boyutu

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, il eğitim seviyesinin yükseltilmesinde velilere de önemli görevler düştüğünü belirterek, veli eğitimlerinin öncelikleri olduğunu söyledi. 

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, Sürmeli Anaokulu ile Hüseyin Saffet Coşkun İlk/Ortaokulunu ziyaret ederek okul müdürlerinden bilgi aldı. 

Sınıflara giren Yazıcı öğrenciler ile sohbet ederek onların taleplerini dinledi. Okulların ihtiyacı olan malzemelerin temini için gerekli talimatları veren Yazıcı, öğretmenlerle toplantı yaparak il eğitimi ve okullarda yürütülen çalışmalar hakkında istişarelerde bulundu. 

Yazıcı, öğretmenlerle yapılan toplantıda; öğrencilerin bireysel farklılıklarının gözetilmesi, kazanım ve hedeflerle ders anlatım metotlarının uyumlu ve verimli olması gerektiği, her ders sonunda ve nota dayalı değerlendirmelerde derslerin içeriğine göre gözlem, uygulama veya ölçekler kullanarak ölçme – değerlendirme işleminin bilimsel metotlara göre yapılması, her öğrencinin hem akademik hem de duygusal gelişiminin izlenmesi, elde edilemeyen kazanımlarla ilgili yeni karar süreçlerini başlatarak tam öğrenmenin gerçekleşmesinin sağlanması gerektiğini söyledi. Ölçmenin değerlendirmeye esas verileri elde etmek için yapılması ve ölçme sonuçlarına göre öğrencilerle birlikte öğretmenin de kendi performansı ile ilgili değerlendirme yapmasının gerekliliğini vurgulayan Yazıcı, bilimsel ölçme-değerlendirmenin bu zeminde yapılmasının önemini vurgulayarak öğrencilerin kazanımları elde edip etmediğini takip edilmesini ve Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bu hususların takibinin yapılacağını belirtti. 

Veli eğitimine gerekli önemin verilmesi ve velilerin talepleri doğrultusunda gerekli eğitim faaliyetlerinin yapılmasını isteyen Yazıcı, ‘’Öğrenci Koçluğu’’ sisteminin titizlikle yürütülmesi gerektiğine dikkat çekti. 2017-2018 ikinci dönem eğitim-öğretim yılının hayırlı bir şekilde geçmesini dileyen Milli Eğitim Müdürü Yazıcı, yönetici, öğretmen ve diğer çalışanlara teşekkür ederek ziyaretini sonlandırdı.


Bu haber 08 Şubat 2018 Perşembe tarihinde eklenmiştir.