Son Dakika

Mehmetçikler İçin Kan Bağışı

AK Parti Yozgat Merkez İlçe teşkilatı Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Afrin’e yönelik başlattığı ‘Zeytin Dalı Harekatı’nda görev yapan askerlere destek olmak için kan bağışında bulundu

Bu haber 502 kez okundu.
Yazı Boyutu

AK Parti Yozgat Merkez İlçe teşkilatı Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Afrin’e yönelik başlattığı ‘Zeytin Dalı Harekatı’nda görev yapan askerlere destek olmak için kan bağışında bulundu. 

AK Parti Merkez ilçe başkanı İskender Nazlı öncülüğünde Kızılay Kan Merkezi’ne gelen teşkilat üyeleri kan bağışında bulundu. 

Ak Parti Yozgat Merkez İlçe teşkilatı kan bağı- şında bulunarak örnek bir sosyal sorumluluk girişimine imza attı. 

Ak Parti Yozgat Merkez İlçe Başkanı İskender Nazlı, “Afrin’deki Mehmetçik’imize destek olmak için buradayız. Askerimiz, orada, terör örgütlerine karşı mücadele veriyor. Kızılay’ı boş bırakmayalım. Gerekli kan ihtiyacını karşılayalım” dedi. 

Nazlı “Yozgat halkı Kızılay’ın kan bağış kampanyalarına en duyarlı illerin arasında olması bizleri oldukça mutlu ediyor. Biz yönetim olarak her sene düzenli olarak bu bağışları yapıyoruz. Kan bana lazım olmaz dememek lazım. Her kan bir canı kurtarır. Tüm kurum ve kuruluşlara, vatandaşlarımıza Kızılay’a kan vermeye davet ediyorum” diye konuştu. 

Nazlı, kanın tek kaynağının insan olduğunu belirterek, bu hayati sıvının başka bir muadilinin olmadığına dikkat çekti. 

Kan bağışında bulunmanın hayat kurtarmakla eş değer olduğuna vurgu yapan Nazlı, “Hiç tanımadığımız insanlara kan bağışlayarak, onlara derman olabiliriz. Kan bağışı toplumsal dayanışma ve yardımlaşmanın en önemli noktalarından biri olduğunun farkındayız. Bugün tanımadığımız bir insanın ihtiyacı olan kan, yarın belki bir yakınımızın hatta kendimizin ihtiyacı olabilir” şeklinde konuştu.


Bu haber 30 Ocak 2018 Salı tarihinde eklenmiştir.