Son Dakika

EĞİTİM ÖNCELİK OLACAK

Türkiye’nin en büyük gençlik teşkilatlanması olan Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Yozgat’ta eğitim faaliyetlerine ağırlık vererek, değerlerine sahip nesiller yetişmesine katkı sunacak

Bu haber 771 kez okundu.
Yazı Boyutu

Türkiye’nin en büyük gençlik teşkilatlanması olan Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Yozgat’ta eğitim faaliyetlerine ağırlık vererek, değerlerine sahip nesiller yetişmesine katkı sunacak.

TÜGVA Yozgat İl temsilciliği bünyesinde Ortaokul Koordinatörlüğü İstişare toplantısı düzenlendi. Vakıf binasında gerçekleştirilen toplantıda ortaöğretim idarecileri ve eğitmenler yapılacak çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulundu. Toplantıda ayrıca yeni dönem projeler üzerinde duruldu.

TÜGVA Ortaokul Koordinatörü Samet İşbilen, eğitim öğretim döneminin yarı yıl tatiline gireceğini belirterek, 15 günlük tatil sürecinde ve ikinci eğitim öğretim döneminde yapılacak faaliyetler üzerinde fikir alışverişinde bulunduklarını söyledi. İşbilen, ortaokul istişare heyetiyle planlama yaptıklarını aktararak, eğitimin yanında sosyal ve kültürel faaliyetlere ağırlık verilmesini kararlaştırdıklarını ifade etti. TÜGVA Yozgat İl Temsilcisi Muhammed Recayi Büyüksoy, milli ve manevi değerlerine sahip gençlerin yetişmesine yönelik faaliyetler gerçekleştireceklerini söyledi. Yozgat’ta  gençlere zaman ayıracaklarını aktaran Büyüksoy, ortaokul öğrencilerine yönelik eğitim, öğretim faaliyetlerinin yanı sıra farklı projeler hayata geçireceklerini kaydetti. Hedeflerinin ortaokullarda kulüp, kitap okuma, iletişim, sportif aktiviteler, medeniyet tarihi ve önemli şahsiyetleri tanımaya yönelik pek çok alanda gençlerin gelişimine destek olmaya yönelik etkinlikler düzenlemeyi planladıklarını dile getiren Büyüksoy, bir yandan eğitim öğretim planlaması yaparken, diğer yandan sosyal ve kültürel etkinlere de yer vereceklerini kaydetti. Geleneklerine bağlı kalarak çağın gereklerini iyi okuyabilen topluma ve insanlığa değer katan başarılı ve sorumluluk sahibi bir Yozgat gençliğinin inşası için katkı sunacaklarını belirten Büyüksoy, “Gençliğin sosyal, fiziksel, zihinsel ve manevi gelişimlerini önemseyen; bu yaklaşımlarla düşünen, tasarlayan ve hayatlarına temas eden bir misyon ile kendini devamlı geliştiren, yenilikçi ve nitelikli insan oluşumuna katkı sağlamak birincil misyonumuzdur. Gençlere yönelik faaliyetler gerçekleştiriyoruz. Gençliğe yönelik önemli projelerimiz olacak" dedi.

TÜGVA’nın öğrenciler için bulunmaz bir fırsat olduğunu aktaran  Büyüksoy, “Genç kardeşlerimizi geleceğe hazır hale getirmek istiyor ve bunun için çaba içerisindeyiz. Onların sıkılmayacağı ve eğleneceği sosyal faaliyetleri ön plana çıkararak hem eğitim hem de eğlenceyi bir arada buluşturacak projeler, faaliyetler hazırlayacağız” ifadelerini kullandı.


Bu haber 18 Ocak 2018 Perşembe tarihinde eklenmiştir.