Son Dakika

Kadınlara Meslek Edindirme Kursu Açıldı

Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdür vekili Taner YILDIZ Çekerek Halk Eğitim Müdürlüğü ile Bindallı (üç etek) Yapımcısı mesleğinde Kurs Protokolü imzaladı

Bu haber 725 kez okundu.
Yazı Boyutu

Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdür vekili Taner YILDIZ Çekerek Halk Eğitim Müdürlüğü ile Bindallı (üç etek) Yapımcısı mesleğinde Kurs Protokolü imzaladı. 

Yozgat İŞKUR Müdürlüğü ile Çekerek Halk Eğitim Merkezi arasında imzalanın protokol kapsamında ilçede bindallı yapımcısı kursu açılacak.  Çekerek’te Halk Eğitim Merkezi tekstil atölyesinde dezavantajlı durumda olan kadınlar 3 ay boyunca kurs görecek. Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğü ve Çekerek Halk Eğitim Merkezi ortaklığında kadınlara yönelik açılan meslek edindirme kursuna katılacak kadınlar sertifika alacak. 

İŞKUR İl Müdürü Taner Yıldız, unutulmaya yüz tutan Bindallı (üç etek) Yapımcısı mesleğini hem yaygınlaştıracaklarını hem de kadınları meslek sahibi yapacaklarını söyledi. 

Yıldız, “Kurs kapsamında dezavantajlı durumda olan 25 kadın kursiyere 5 Şubat -16 Mayıs 2018 tarihleri arasında eğitim verilerek meslek sahibi yapılacak. Uygulanacak olan bu kurs sayesinde ilçede dezavantajlı durumda olan kadınlarımız hem niteliklerini artırarak meslek sahibi olacak hem de çalışmak isteyen kadınlar işgücü piyasasında bir meslek sahibi olarak yer alacaklar” dedi.


Bu haber 17 Ocak 2018 Çarşamba tarihinde eklenmiştir.