Son Dakika

Kitap Okuyan Öğrencilere Ödül

Kitap okuma yarışmasında dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi

Bu haber 549 kez okundu.
Yazı Boyutu
Kitap okuma yarışmasında dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.
Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından il genelindeki lise öğrencileri arasında düzenlenen kitap okuma etkinliği yarışmasında dereceye giren öğrenciler İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı tarafından makamında altın, saat ve kitap hediye edilerek ödüllendirildi.
 İl Milli Eğitim Müdürü Yazıcı tarafından öğrencilere yazılan teşekkür belgelerini ise Milli Eğitim Şube Müdürü Ayşe Yaşar takdim etti.
Yarışmada; öğrencilere kitap okumayı sevdirmek, okuma alışkanlığı kazandırmak, okuduğu kitabın anlama seviyesini görmesini sağlamak, güven duygusunu geliştirmek, sosyal ve kültürel alanda okulunu temsil etme bilincini kazandırmak amaçlandı.
İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, öğrencilerle sohbet ederek kitap okumanın öneminden bahsetti. Yazıcı, “ Eğer Siz Milli Eğitim Müdürü olsaydınız neleri değiştirir ve  neler yapmak isterdiniz ‘’sorusunu öğrencilere yönelterek fikir alışverişinde bulundu.
Öğrencileri tebrik eden İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı,  ‘’Kitap okuyarak olayların ve gelişmelerin iç yüzünü öğrenen bir kişi, öncelikle kendine olan güvenini artırır. Bu ise aynı zamanda düşünce ufkunu geliştirip, geniş bir görüş açısı sağlayarak, olayları inceleme yeteneği kazandırır.
 Kitap okumak üst dil becerisi olup ,beynin aktivitesinin artması için en temel etkinliktir. Ayrıca okuyan kişiler çok okumanın beraberinde getirdiği zengin kelime dağarcığına sahip oldukları için, hikmetli ve etkileyici konuşarak hitap ettikleri kişilerde etki de uyandırırlar.Okuyarak kendini geliştiren kişiler ise elbette çevrelerinde gelişen olaylara da hakim olacak ve toplum içinde eğitim seviyesinde zamanla bir ilerleme sağlanacaktır.”diye konuştu.
 

Bu haber 16 Ocak 2018 Salı tarihinde eklenmiştir.